Goniec.pl
policja znalazła ciało

Pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Częstochowa: znaleziono ciała matki i córki

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja dokonała makabrycznego odkrycia w Częstochowie. W poniedziałek 17 maja w jednym z mieszkań w dzielnicy Raków służby znalazły zwłoki matki oraz córki. Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie od sąsiadów. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. Służby badają okoliczności śmierci kobiet w wieku 72 i 53 lat.

Po wejściu do jednego z mieszkań w kamienicy przy ulicy Limanowskiego w dzielnicy Raków w Częstochowie policja odkryła zwłoki dwóch kobiet. Jak ustalono, należały do 53-latki oraz jej 72-letniej matki. Częstochowska prokuratura prowadzi dochodzie w sprawie zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek 17 maja.

Zaniepokojeni sąsiedzi zmarłych kobiet zawiadomili policję. Poprosili o reakcję służb, ponieważ już od kilku dni nie widzieli ich na osiedlu. Wielokrotnie próbowali sprawdzić, czy nic się nie stało, ale 72-latka i jej 53-letnia córka nie odpowiadały.

Strażacy weszli do mieszkania w asyście policji

Po otrzymaniu zawiadomienia na miejsce skierowano policję oraz straż pożarną. Służby wyważyły drzwi i weszły do mieszkania w poniedziałek 17 maja. Niestety spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli zwłoki dwóch kobiet. Jak się szybko okazało, należały do 72-letniej kobiety i jej 53-letniej córki. Mundurowi dokonali już wstępnych oględzin miejsca oraz zwłok.

[EMBED-243]

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w mieszkaniu nie pojawiły się w ostatnim czasie osoby trzecie. Funkcjonariusze, którzy badali ciała kobiet, nie trafili również na ślady śmierci zadanej.

Policja prowadzi śledztwo

Policja przekazała już zwłoki lekarzowi. Po wstępnych badaniach specjalista oświadczył, że 72-latka i jej 53-letnia córka najprawdopodobniej zmarły kilka lub nawet kilkanaście dni wcześniej.

W rozmowie z mediami prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie potwierdził, że zajmujący się sprawą prokurator zlecił jeszcze przeprowadzenie badań histopatologicznych, które mają pomóc ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu obu kobiet.

Pojawiła się już pewna hipoteza, którą postawiła Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. Według niej mieszkanki dzielnicy Raków mogły spożyć alkohol niewiadomego pochodzenia.

Wskutek spożycia mogło dojść do zatrucia. Służby przypomniały, że alkohol niewiadomego pochodzenia może okazać się śmiertelną trucizną. Główny Inspektor Sanitarny oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ostrzegają, że może znaleźć się w nim alkohol metylowy.

Natomiast spożycie nawet pół kieliszka (4-15 ml) alkoholu metylowego może doprowadzić do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Jeden kieliszek (30 ml) stanowi już dawkę śmiertelną.

  • Pan młody uciekł sprzed ołtarza. Goście zamarli, panna młoda poślubiła jednego z gości

  • W Polsce powstanie kościół w galerii handlowej

  • Już od 1 czerwca ważna zmiana w przepisach ruchu drogowego. Dotyczy pieszych

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >