Goniec.pl
Kamienna Góra

KPP Kamienna Góra

Na miejsce wezwano śmigłowiec ratunkowy. Chłopiec walczy o życie po porażeniu prądem

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Niewinna zabawa chłopców zamieniła się niestety w istną tragedię. 12-latek został porażony prądem po tym, jak wdrapał się na słup średniego napięcia. Niestety, stan chłopca określany jest jako bardzo poważny.

Do dramatycznych wydarzeń doszło wczorajszym popołudniem w Kamiennej Górze. Podczas zabawy tuż przy moście nad ulicą Wiejską, trzech chłopców zdecydowało się wejść na słup średniego napięcia.

Niestety, podczas karkołomnej zabawy jeden z jej uczestników stracił równowagę. Przed upadkiem uchronił się w bardzo niebezpieczny sposób - złapał za jeden z przewodów będących pod napięciem.

Tragedia podczas zabawy

- Przy słupie energetycznym średniego napięcia przy ulicy Fornalskiej bawiło się trzech chłopców w wieku 12 lat. W pewnym momencie jeden z nich postanowił wspiąć się na słup. 12-latek dotknął przewodu i został ciężko poparzony - przekazała asp. Paulina Basta z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w rozmowie z TVN24.

Pozostali dwaj przerażeni chłopcy zachowali jednak zimną krew. Uchronili swojego kolegę przed upadkiem z wysokości. Jeden z nich złapał porażonego prądem chłopaka, kiedy drugi w tym czasie zadzwonił na numer alarmowy.

[EMBED-243]

Na miejsce w trybie natychmiastowym oddelegowano zespół strażacki, który pomógł chłopcom w zejściu ze słupa. Niestety, okazało się, że niezbędna będzie nie tylko pomoc ratowników medycznych, ale konieczne będzie zapewnienie pilnego transportu do szpitala.

W trybie pilnym wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga udała się do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie poszkodowany trafił pod opiekę lekarzy. Po kilku godzinach niezbędne jednak było podjęcie kolejnej trudnej decyzji.

Konieczne było przewiezienie chłopca do specjalistycznej placówki

Chłopiec odniósł tak duże obrażenia, że musiał trafić pod opiekę specjalistyczną. Tym samym jeszcze wieczorem zapadła decyzja o przewiezieniu go do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń.

Na ten moment nie ma żadnych nowych informacji co do tego, czy stan chłopca uległ jakiejkolwiek zmianie. Do sprawy wrócimy, kiedy tylko pojawią się najnowsze ustalenia.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >