Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Bronisław Komorowski: "Chciałbym podziękować panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie"
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 10.04.2022 22:07

Bronisław Komorowski: "Chciałbym podziękować panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie"

Duda Komorowski
Beata Zawadzka/East News Piotr Molecki/East News

- Rosji jakiejkolwiek, czy Związkowi Radzieckiemu, czy Rosji Putina, ale także i w przyszłości, jeśli tak się zdarzy jakiejś innej Rosji, może bardziej demokratycznej, nie można odpuszczać, jeśli chodzi o dochodzenie do prawdy o zbrodni katyńskiej - przyznał Komorowski.

Nie uszło to uwadze Bronisława Komorowskiego, który w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 odniósł się do tych słów prezydenta. Zwrócił uwagę na rzecz która wielu osobom dzisiejszego dnia mogła umknąć.

10 kwietnia to rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku jest to już 12. rocznica, a jej obchody rozpoczęły się w całej Polsce od samego rana. Jednym z punktów było przemówienie Andrzeja Dudy do narodu, w którym nawiązał m.in. do zbrodni katyńskiej.

W swoim przemówieniu Andrzej Duda nie tylko przypomniał zbrodnię katyńską, ale również zapowiedział kroki w sprawie rozstrzygnięcia sprawy zbrodni katyńskiej przed trybunałami międzynarodowymi. Prezydent zapewniał, że w najbliższym czasie zostaną złożone odpowiednie wnioski.

- Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz, też wyrażając pewną wdzięczność panu prezydentowi za to, że on chyba jedyny dzisiaj w ogóle mówił cokolwiek i przypominał rocznicę zbrodni katyńskiej. Tak jakby 12. rocznica katastrofy smoleńskiej przykryła tamtą zbrodnię rosyjską. Jest w tym coś niezdrowego. Przecież to nie jest tak, że jedno może i powinno wypierać drugie z naszej pamięci - stwierdził Komorowski.

Bronisław Komorowski pojawił się w niedzielę w "Faktach po Faktach" w TVN24. Podczas rozmowy były prezydent nagle skomentował dzisiejsze słowa Andrzeja Dudy. Niespodziewanie wyraził wdzięczność prezydentowi, który mimo rocznicy katastrofy smoleńskiej nie zapomniał o przypadającej tego samego dnia rocznicy zbrodni katyńskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Andrzej Duda