Goniec.pl

Beata Zawadzka/East News Piotr Molecki/East News

Bronisław Komorowski: "Chciałbym podziękować panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie"

10 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Bronisław Komorowski pojawił się w niedzielę w "Faktach po Faktach" w TVN24. Podczas rozmowy były prezydent nagle skomentował dzisiejsze słowa Andrzeja Dudy. Niespodziewanie wyraził wdzięczność prezydentowi, który mimo rocznicy katastrofy smoleńskiej nie zapomniał o przypadającej tego samego dnia rocznicy zbrodni katyńskiej.

10 kwietnia to rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku jest to już 12. rocznica, a jej obchody rozpoczęły się w całej Polsce od samego rana. Jednym z punktów było przemówienie Andrzeja Dudy do narodu , w którym nawiązał m.in. do zbrodni katyńskiej.

Nie uszło to uwadze Bronisława Komorowskiego, który w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 odniósł się do tych słów prezydenta. Zwrócił uwagę na rzecz która wielu osobom dzisiejszego dnia mogła umknąć.

- Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz, też wyrażając pewną wdzięczność panu prezydentowi za to, że on chyba jedyny dzisiaj w ogóle mówił cokolwiek i przypominał rocznicę zbrodni katyńskiej. Tak jakby 12. rocznica katastrofy smoleńskiej przykryła tamtą zbrodnię rosyjską. Jest w tym coś niezdrowego. Przecież to nie jest tak, że jedno może i powinno wypierać drugie z naszej pamięci - stwierdził Komorowski.

W swoim przemówieniu Andrzej Duda nie tylko przypomniał zbrodnię katyńską, ale również zapowiedział kroki w sprawie rozstrzygnięcia sprawy zbrodni katyńskiej przed trybunałami międzynarodowymi. Prezydent zapewniał, że w najbliższym czasie zostaną złożone odpowiednie wnioski.

- Rosji jakiejkolwiek, czy Związkowi Radzieckiemu, czy Rosji Putina, ale także i w przyszłości, jeśli tak się zdarzy jakiejś innej Rosji, może bardziej demokratycznej, nie można odpuszczać, jeśli chodzi o dochodzenie do prawdy o zbrodni katyńskiej - przyznał Komorowski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Polityka

"Obolały i osłabiony". Jarosław Kaczyński póki co nie jest w stanie poprowadzić PiS w kampanii?
Czytaj więcej >

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]