Goniec.pl
banki będą utrudnienia

Pixabay.com Michal Jarmoluk

Banki zapowiedziały weekendowe przerwy techniczne

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Banki wydały pilne komunikaty dotyczące utrudnień, które mogą pojawić się podczas weekendu. Klienci powinni zapoznać się z informacjami instytucji finansowych. Warto też wcześniej zaplanować najważniejsze transakcje i wypłacić gotówkę z bankomatów. Przerwy techniczne spowodowane pracami systemowymi zaczną się już 22 maja.

W ciągu nadchodzącego weekendu klienci banków powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Z komunikatów, które pojawiły się w mediach, wynika, że 22 maja w wielu instytucjach finansowych rozpoczną się prace systemowe. Mogą one uniemożliwić korzystanie, z niektórych usług.

Klienci banków powinni się liczyć z tym, że w nadchodzący weekend mogą wystąpić utrudnienia związane z korzystaniem z usług internetowych oraz mobilnych. Z komunikatów wydanych przez instytucje finansowe wynika, że 22 maja rozpoczął się usprawnienia systemowe oraz prace modernizacyjne.

Banki zapowiadają utrudnienia

Komunikaty o utrudnieniach wydały największe Banki. Zgodnie z przekazanymi przez mBank klienci mogą spodziewać się utrudnień już 22 maja o godzinie 16:00. Wówczas przestanie działać usługa eMakler. Przerwa potrwa do 22:00.

Konsumenci mogą spodziewać się również problemów w nocy z soboty na niedzielę. Utrudnienia mogą dotyczyć usługi fakturowania i potrwają do 2:00.

[EMBED-243]

Prace techniczne wystąpią również w Santander Bank Polska. W nocy z soboty na niedzielę mogą pojawić się problemy związane z korzystaniem z przelewów natychmiastowych, Kantoru Santander, płatności BLIK oraz usługi Przelewy24. Utrudnienia mogą dotyczyć też dostępu do aplikacji mobilnej i internetowej. Będą trwały od północy do 6:00 w niedzielę 23 maja.

Od godziny 23:00 w sobotę do 8:00 w niedzielę klienci Alior Banku będą mieli utrudniony dostęp do bankowości mobilnej orz internetowej. Prace serwisowe przewiduje też Bank Polskiej Spółdzielczości. W nocy z 22 maja na 23 maja problemy będą dotyczyły sprawdzenia wysokości salda na rachunkach, realizacji zleceń oraz dostępu do historii operacji na koncie.

Kolejne banki zapowiadają utrudnienia

Utrudnienia czekają także klientów Banku Millennium. Od północy 22 maja do 3:00 dnia następnego wyłączona zostanie aplikacja mobilna oraz Millenet. Utrudnienia będą dotyczyły również płatności internetowych, przelewów, otwartej bankowości i możliwości płacenia za zakupy online kartami debetowymi, kredytowymi oraz korporacyjnymi.

Problemy dotknął również klientów ING Banku Śląskiego.W nocy z soboty na niedzielę nie będzie można zamówić kart płatniczych, płacić kartami w internecie, aktywować kart, przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile, zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, złożyć wniosku o pożyczkę czy też otworzyć konta. Do 6:00 nie będzie można skorzystać z usługi Kantoru w Moim ING.

Również w ING Banku Śląskim od 7:00 do 12:00 w sobotę nie będzie można korzystać z z aplikacji ING Makler Mobile oraz modułu Makler. Podobne problemy wystąpią też od północy do 8:00 w niedzielę.

Na utrudnienia powinni przygotować się też klienci Nest Banku. Od piątku 21 maja do soboty 22 maja potrwają prace modernizacyjne, podczas których nie będzie można zamawiać kart do konta, zakładać kont, lokat oraz wniosków o kredyt. Przestanie też działać bankowość online oraz infolinia.

Ostatni komunikat dotyczy BOŚ Banku. Prace systemowe rozpoczął się w piątek i potrwają do soboty do godziny 18:00. Wówczas zablokowany zostanie dostęp do aplikacji mobilnej oraz systemu. Utrudnienia będą dotyczyły też usługi mojeID i TeleBOŚ.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ksiądz podczas ślubu nagle złapał za gitarę. Wszystko się nagrało

  • Rafał Brzozowski wystąpił w drugim półfinale Eurowizji

  • Brzozowski zabrał głos po porażce. W sieci pojawił się jego wymowny wpis

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

ZUS: protest

Pieniądze

77-letni muzyk protestował pod siedzibą ZUS. Odmówili mu wypłaty emerytury

Czytaj więcej >
Pieniądze

Pieniądze

Świąteczna przerwa w bankach. Nie wszyscy dostaną pieniądze na czas

Czytaj więcej >
Podatek za psa

Pieniądze

Obowiązkowy podatek od psa należy zapłacić do końca kwietnia

Czytaj więcej >
Ile dać pieniędzy na pierwszą komunię?

Pieniądze

Wiemy, ile Polacy wkładają do koperty na komunię. Ogromne kwoty

Czytaj więcej >
Stare polskie banknoty

Pieniądze

Masz stare polskie banknoty? Wiele z nich są warte duże pieniądze, warto sprawdzić szuflady

Czytaj więcej >
Rachunek: emeryci

Pieniądze

Emeryci dostali rachunek na 17 tysięcy złotych za prąd na działce

Czytaj więcej >