Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 934 policjantów zmierza do Warszawy. Wydano komunikat, znamy powód
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 27.03.2023 16:11

934 policjantów zmierza do Warszawy. Wydano komunikat, znamy powód

Policja w Warszawie
MAREK KUDELSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Do Warszawy skierowano 934 młodych policjantów. Delegacja do stolicy ma miejsce w ramach tak zwanej służby adaptacyjnej. Pomysł ma przyczynić się do załatania ogromnej luki kadrowej w garnizonie warszawskim. Liczne odejścia w stołecznej policji skutkują brakiem blisko 20 proc. funkcjonariuszy.

Delegacja policjantów zmierza do stolicy

Zadaniem delegacji będzie głównie służba patrolowa. Założenia wskazują na to, że patrole mają być mieszane. Młodzi policjanci będą je pełnić wraz z doświadczonymi mundurowymi. Do Warszawy skierowano zarówno funkcjonariuszy, będących świeżo po ukończeniu kursu, jak i posiadających dwuletni staż pracy. Delegacja zakwaterowana została w mieście oraz okolicach. Policjanci będą musieli odbyć 60 dziennych dyżurów. Będzie to równoznaczne z mniej więcej trzema miesiącami pracy.

Teściowa za wszelką cenę chciała zniszczyć jej ślub. Niemożliwe, co zaproponowała

Powołano oddziały prewencji na Mazowszu

Podjęto również decyzję o utworzeniu oddziałów prewencji w kilku miastach Mazowsza, takich jak Radom, Ostrołęka, czy Płock. Docelowo liczyć mają one 300 osób. Funkcjonariusze stacjonujący we wspomnianych lokalizacjach mają stanowić wsparcie dla miejscowych policjantów w zabezpieczeniu różnego rodzaju imprez.

Potężne luki w kadrze warszawskiej policji

Na początku roku w stołecznej policji było aż 1056 wakatów. Dodatkowo spodziewano się odejścia blisko 850 policjantów. - Obecnie służbę pełni blisko 8100 policjantów. Stan etatowy na dzień 1 marca wynosi 10 006 - informował w rozmowie z portalem warszawa.wyborcza.pl nadkom. Sylwester Marczak. Oznacza to brak 1900 funkcjonariuszy. Komenda Stołeczna Policji uspokaja jednak, że nie dojdzie do żadnego paraliżu.

Źródło: rmf24.pl/warszawa.wyborcza.pl