Goniec.pl
mężczyzna makabryczna scena

East News Jakub Kaminski (zdjęcie ilustracyjne)

40-latek wypadł przez okno podczas awantury domowej. Prokuratura oskarżyła jego ojca o zabójstwo

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mężczyzna usłyszał w Sądzie Okręgowym w Częstochowie wyrok skazujący w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Wcześniej Henryk L. został uniewinniony przez wymiar sprawiedliwości. Prokuratura oskarżyła go o zabójstwo syna, który najprawd

W Częstochowie doszło do rodzinnego dramatu, podczas którego mężczyzna wypadł przez okno. Jak ustalono, wcześniej wdał się w szarpaninę ze swoim ojcem. Obaj spokrewnieni byli pod wpływem alkoholu. Na miejscu podjęto próbę przywrócenia czynności życiowych, jednak 40-latka nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia, podczas którego zginął 40-letni mężczyzna, doszło 18 kwietnia w jednym z bloków w dzielnicy Dźbów, w Częstochowie. 64-letni wówczas Henryk L. zaczął kłócić się ze swoim 40-letnim synem Adamem. W trakcie awantury obaj zaczęli się szarpać, będąc pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna zginął podczas rodzinnej kłótni

Świadkiem sprzeczki, do której doszło między mężczyznami, była żona Henryka L. Kobieta próbowała przerwać awanturę, gdy doszło do rękoczynów, jednak później postanowiła wyjsć z pokoju. Według informacji przekazanych przez „Gazetę Wyborczą” 64-latek groził synowi, że wyrzuci go przez okno.

Rodzinna kłótnia miała dotyczyć palenia papierosów w mieszkaniu, jak donosi „Gazeta Wyborcza”. Żona Henryka L. po powrocie do pokoju nie zastała w nim syna. Mąż miał oświadczyć jej, że 40-latek „wyleciał przez okno”. Kobieta znalazła go pod blokiem.

[EMBED-242]

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni po tym, jak sąsiadka złożyła zawiadomienie. Najpierw podjęto reanimację, następnie 40-letni Adam został przetransportowany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować – zmarł po kilku godzinach.

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok za przyczynę zgonu uznano uraz wielonarządowy. Podczas śledztwa wypowiedział się biegły z zakresu kryminalistyki, który uznał, że nie mogło dojść do przypadkowego wypadnięcia Adama przez okno.

Prokuratura oskarżyła Henryka L. o zabójstwo. 64-latek jednak nie przyznawał się do postawionych zarzutów. W trakcie wytoczonego procesu matka oskarżonego odmówiła składania zeznań. Śledczy natomiast nie mieli innych świadków.

Ze względu na przenoszenie 40-letniego mieszkańca Częstochowy i akcję ratowania życia nie można było ustalić położenia ciała tuż po upadku, co utrudniło wydanie wyroku przez sąd. Ostatecznie w sierpniu 2019 roku Henryk L. został uniewinniony.

Mężczyzna ponownie stanął przed sądem

Wyrok uniewinniający mężczyznę nie był prawomocny. Prokuratura złożyła apelację i zażądała pozbawienia Henryka L. wolności na 12 lat. W wyniku decyzji Sądu Apelacyjnego w Katowicach proces powtórzono w I instancji, nakazując między innymi uzupełnienie opinii biegłych.

W poniedziałek 19 kwietnia br. Henryk L. został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Mężczyzna usłyszał wyrok 3 lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tej sprawie prawdopodobnie ponownie zostanie złożony wniosek apelacyjny.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, podczas mowy końcowej prokuratura wciąż żądała skazania oskarżonego na 12 lat pozbawienia wolności. Obrońca Henryka L. natomiast uważał, że jego klient jest niewinny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >