Goniec.pl

KM PSP Radzyń Podlaski

17-letnia motocyklistka zginęła na prostym odcinku drogi. Reanimacja nie przyniosła efektu

21 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

17-letnia dziewczyna zginęła na prostym odcinku drogi. Policjanci nie wiedzą jeszcze, dlaczego kierowany przez nią motocykl zjechał z jezdni. Uderzenie w przydrożne drzewo okazało się jednak wyrokiem śmierci. - Pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych - przekazał starszy aspirant Piotr Mucha. Zdjęcia maszyny porażają.

Tragiczna sobota w woj. lubelskim. 17-latka zginęła w czasie jazdy na motocyklu. Służby wezwane na miejsce zdarzenia nie były w stanie uratować życia nastolatki.

- Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku - poinformował starszy aspirant Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

17-latka jechała na motocyklu, chwilę później nie żyła

Kilka sekund wystarczyło, by życie 17-letniej dziewczyny zakończyło się zdecydowanie zbyt szybko. Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:30 w miejscowości Bezwola w powiecie radzyńskim.

Odcinek trasy bez ostrych i wąskich zakrętów, brak innych uczestników zdarzenia i... śmierć nastolatki. - Ze wstępnych ustaleń radzyńskich policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca motocyklem marki Yamaha YZF-125 na prostym odcinku drogi z nieznanych jak dotąd przyczyn zjechała na prawe pobocze, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo - wyjaśnił rzecznik policji z Radzynia Podlaskiego.

Zniszczony motocykl leżał obok drzewa

Po przybyciu na miejsce ratownicy natychmiast rozpoczęli walkę o życie dziewczyny. Reanimacja nie przyniosła efektów i serce nastolatki nie podjęło pracy. Stwierdzono zgon kierującej motocyklem. 17-latka była mieszkanką gminy Wohyń, zginęła więc na drodze, którą znała od dziecka.

Bezwola: nie udało się uratować nastolatki. Fot.: materiały policyjne
Bezwola: nie udało się uratować nastolatki. Fot.: materiały policyjne

Policja udostępniła zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać na nim biały motocykl Yamaha z czerwonymi pasami leżący obok drzewa. Maszyna po uderzeniu w pień przewróciła się na bok.

17-letnia motocyklistka zginęła na miejscu. Fot.: materiałī policyjne
17-letnia motocyklistka zginęła na miejscu. Fot.: materiałī policyjne

Policja apeluje do motocyklistów, ich życie jest zagrożone

Fotografie tylko potwierdzają, że apel radzyńskich policjantów nie jest bezpodstawny. Motocykliści w czasie wypadków są najbardziej narażeni na najgroźniejsze obrażenia oraz śmierć.

Każde odpalenie motocyklu może zakończyć się tragedią i winny nie musi być brak rozwagi, czy szaleństwo na drodze. Budowa motocykla, a właściwie brak zabezpieczeń dla kierującego sprawia, że motocykliści w czasie wypadków są najbardziej poszkodowanymi ofiarami.

Motocykl 17-letni leżał obok drzewa. Fot.: KM PSP Radzyń Podlaski
Motocykl 17-letni leżał obok drzewa. Fot.: KM PSP Radzyń Podlaski

- Pamiętajmy! Motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani karoseria pojazdu. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania techniki jazdy do prędkości i warunków panujących na drodze - zaapelował st. asp. Piotr Mucha.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • 300 plus: nie wszyscy złożyli jeszcze wniosek o wypłatę pieniędzy. Warto zrobić to do końca sierpnia

  • Poszukiwany 27-latek uwił sobie gniazdko... w ścianie. Policjanci wyciągnęli go przez ukrytą dziurę

  • Rafał Wojda przekazał program Dagmarze Kaczmarek-Szałkow i opuścił studio TVN. Powodem nagła niedyspozycja zdrowotna

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]