Goniec.pl Wiadomości 11 listopada. Mateusz Morawiecki opublikował film. Niespodziewanie zgodził się z Donaldem Tuskiem
Twitter.com/@MorawieckiM

11 listopada. Mateusz Morawiecki opublikował film. Niespodziewanie zgodził się z Donaldem Tuskiem

11 listopada 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Mateusz Morawiecki zabrał głos z okazji 11 listopada. Niespodziewanie szef rządu PiS przemówił jednym głosem z Donaldem Tuskiem. Niemniej to rodzina otrzymała najwięcej uwagi ze strony premiera. Polityk zdradził, jak co roku wygląda jego celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości.

Mateusz Morawiecki stanął na tle biało-czerwonej flagi i z okazji 11 listopada zwrócił się do Polaków . Zaskoczeniem była insynuacja, gdzie szef rządu PiS przyznaje, iż dzień niepodległości nie wygląda tak, jak powinien .

- 11 listopada jest świętem podniosłym, ale chyba czas najwyższy by stał się świętem radosnym - słyszmy na specjalnym filmie opublikowanym w piątek przed południem przez Mateusza Morawieckiego.

11 listopada. Mateusz Morawiecki opublikował specjalny film

Chociaż 11 listopada to święto niepodległości to Mateusz Morawiecki postanowił skupić się na rodzinie . Premier kilkukrotnie podkreślił jej wagę, jednak nie zabrakło także znaczących słów.

- Dzięki niepodległości możemy być sobą, cieszyć się wolnością, planować przyszłość na własnych zasadach, po prostu być gospodarzami we własnym domu - wyliczał Mateusz Morawiecki na początku nagrania.

Polacy dowiedzieli się, że nie tylko 1 listopada to czas, gdy rodzina znajduje się w centrum zainteresowania Mateusza Morawieckiego . Dodatkowo premier wyjaśnił, że w dzień niepodległości pod pojęciem " rodziny " kryją się nie tylko ludzie związani z nami więzami krwi .

- Święto niepodległości zawsze spędzam z rodziną... z żoną i z dziećmi, bo to przede wszystkim święto rodzinne - powiedział Mateusz Morawiecki. - Naród to także wielka rodzina - dodał natychmiast.

Piekło zmarzło, Mateusz Morawiecki zgodził się z Donaldem Tuskiem

Chociaż cudy to domena świąt Bożego Narodzenia to 11 listopada 2022 r. zapisze się w kalendarzu na czerwono. Mateusz Morawiecki i Donald Tusk zgadzają się w kwestii jedności Polaków.

- W naszym kraju jak w rodzinie, każdy z nas jest różny, ale pod biało czerwoną flagą potrafimy być jednością - mówił w specjalnym nagraniu Mateusz Morawiecki. Natomiast Donald Tusk w opublikowanym rano filmie wyjaśniał, że "biało czerwony sztandar i orzeł biały nie są po to, by ludzi dzielić" . - W ten dzień wszyscy powinniśmy na siebie patrzeć z życzliwością i wspólnie się cieszyć - dodawał lider PO. Podobieństwo słów byłego i obecnego premiera jest uderzające.

Mateusz Morawiecki zadał rodakom "pracę domową" na 11 listopada

Premier nie krył dumy z faktu masowego celebrowania przez Polaków rocznicy odzyskania niepodległości. - 11 listopada Polska zawsze jest najpiękniejsza - mówił Mateusz Morawiecki, a na ekranie pojawiły się flagi.

Nie zabrakło kolejnego odniesienia do rodziny. - Kiedy patrzę na dzieci, które śpiewają hymn i machają flagami, to wiem, że Polska nam się udała. Nawet jeśli ma wady, to jest największą wartością, dla której warto żyć i warto pracować - przekazał szef rządu PiS.

Na koniec nagrania opublikowanego 11 listopada premier zwrócił się do rodaków. Zadał pytanie dotyczące powodów miłości do Polski. - Nagrajcie własne odpowiedzi na to pytanie i opublikujcie je na swoich profilach - zachęcił Mateusz Morawiecki. Odpowiecie na wezwanie premiera?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport