Goniec.pl
Znaleźli zwłoki 48-latka, później policja oddała strzał do psa

Wikimedia.org/Lukas Plewnia Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

Został zaatakowany, gdy jechał rowerem. 48-latek zginął w męczarniach, zagryzły go psy

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

48-latek jechał na rowerze, ale do celu nigdy nie dojechał. W sobotę w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wydarzenia. Przy drodze gruntowej znalezione zostały zwłoki. Policjanci musieli użyć broni wobec sprawców, a były nimi... psy. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Gruntowa droga w gminie Jeziorzany w województwie lubelskim była świadkiem walki o życie 48-letniego mężczyzny. Niestety nie podołał on starciu z dwoma agresywnymi psami.

burmistrz

Burmistrz Łeby pokazał obraźliwy gest mieszkańcom. Szedł na spotkanie z Mateuszem Morawieckim

CZYTAJ DALEJ

W sobotę 23 lipca ujawniono zwłoki mężczyzny. Ustalono jego personalia, ale policja nie poinformowała, kto natknął się na ciało. Funkcjonariusze wezwani na miejsce nie mieli problemów z ustaleniem przyczyny śmierci.

Jeziorzany: 48-letni mężczyzna zagryziony przez psy

Leżący przy gruntowej drodze zwłoki miały wyraźne ślady pogryzienia. Nie były to jedyne ślady świadczące, że to nie człowiek przyczynił się do śmierci 48-latka.

- Ze względu na to, że przy ciele mężczyzny były również ślady łap, policjanci z prokuratorem podejrzewali, że doszło do pogryzienia przez psy - powiedziała prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pojawiły się scenariusze dotyczące ostatnich chwil życia 48-latka. Policjanci musieli również poradzić sobie z agresywnymi zwierzętami. Jeden z psów został zastrzelony.

Policjant oddał strzał, nie było innego wyjścia

Najbardziej prawdopodobny scenariusz brany pod uwagę przez śledczych wskazuje, że 48-letni mężczyzna w chwili zdarzenia jechał na rowerze. Przy gruntowej drodze został zaatakowany przez psy.

Rany okazały się śmiertelne. Pomoc nie przyszła na czas i 48-latek zginął. Policja ustaliła, że agresywnymi psami były owczarki belgijskie. Zwierzęta znalezione zostały na jednej z pobliskiej posesji.

Lubin: wypadek z udziałem wozu strażackiego, dwie osoby są ranne

Lubin: Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Dwie osoby ranne, wezwano śmigłowiec LPR

CZYTAJ DALEJ

- Podjęto próbę ich uśpienia, a potem zadecydowano o ich odstrzale - wyjaśniła dla PAP prokurator Kępka. - Jeden został odstrzelony na miejscu, a drugi został na pewno postrzelony, po czym uciekł - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Możliwe, że za śmiertelne pogryzienie 48-latka odpowie konkretna osoba. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Śledczy działają przy ustaleniu właściciela agresywnych psów. W przypadku ujawnienia, że właściwe zabezpieczenie psów mogło zapobiec tragedii, postawione zostaną zarzuty.

Ciało 48-letniego mężczyzny będzie poddane szczegółowym badaniom. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę. Lekarze pochylą się również nad zwłokami zastrzelonego przez policję psa.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Zbigniew Ziobro zwrócił się do Donalda Tuska. Niewiarygodne, co zarzucił byłemu premierowi

  • Wielkopolskie. Trwają poszukiwania 15-letniej Mariki Stróżyk. Dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął

  • IMGW wydał pilne ostrzeżenia, jest niebezpiecznie. Alerty dotyczą całej Polski

Źródło: pap, tvn24

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >