Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Wyniki Eurojackpot z 2 lutego 2024. Dwie wielkie wygrane w Polsce
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.02.2024 09:41

Wyniki Eurojackpot z 2 lutego 2024. Dwie wielkie wygrane w Polsce

eurojackpot
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mimo iż w piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna nagroda, to w Polsce odnotowano aż dwie wygrane drugiego stopnia. Dwóch rodaków wzbogaci się o wielkie pieniądze. 

Losowanie Eurojackpot z 2 lutego. Nie padła główna wygrana

W piątkowym losowaniu Eurojackpot z 2 lutego padły następujące liczby: 13, 17, 21, 30, 39 oraz 8 i 11. Mimo iż do wygrania było aż 190 mln zł, to nie znalazł się żaden szczęśliwiec, któremu udałoby się zgarnąć całą pulę. W Polsce padły dwie wygrane drugiego stopnia. Dwoje graczy wzbogaci się o wielkie pieniądze, bowiem każda z nich warta jest ponad dwa miliony złotych. 

"Pragnienia" Andrzeja Dudy po prezydenturze. Padły mocne słowa

Eurojackpot. 2 wygrane drugiego stopnia w Polsce

Dokładna kwota dwóch wygranych zakładów w Polsce wynosi 2 104 530,90 zł. Warto jednak podkreślić, że od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10-proc. Jest on odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego.

ZOBACZ: Poznań. Kupił zdrapkę za jedyne 5 złotych. Niebywałe, ile udało mu się wygrać

W piątkowym losowaniu wygrane drugiego stopnia padły także w Niemczech (2 razy) i Szwecji. Nigdzie nie odnotowano głównej wygranej, zatem kumulacja w Eurojackpot rośnie aż do 220 mln zł.

Eurojackpot popularną zabawą w Polsce

Eurojackpot jest bardzo popularną grą na całym świecie. Również w Polsce coraz częściej gracze przekonują się do tej zabawy. W Polsce rozgrywka prowadzona jest od 9 września 2017 roku.

ZOBACZ: Emeryci pobledli z wrażenia. ZUS potwierdził, co stanie się w lutym z ich pieniędzmi

Zakład w ramach Eurojackpot kosztuje 12,50 zł. Na kuponie należy wybrać 5 liczb z 50 i 2 liczby z 12. Można to zrobić samodzielnie lub zagrać metodą na chybił trafił. Losowania odbywają się we wtorki i piątki.