Wpadka TVP Info. Pomylili narodowość policjanta
TVP Info po raz kolejny wykorzystało niesprawdzone materiały. Tym razem do wpadki doszło na profilu stacji na Twitterze, gdzie pojawiło się zdjęcie policjanta. Problem w tym, że materiał dotyczył Szwecji, a fotografia przedstawiała funkcjonariusza ze Szkocji.
Mylący post został już zmodyfikowany . Jednak w Internecie nic nie ginie, a na Twitterze internauci po raz kolejny zarzucają TVP Info brak rzetelności.
TVP Info przygląda się szwedzkiej przestępczości. Jedna wpadka za drugą
TVP Info od tygodnia przybliża Polakom kwestię przestępczości w Szwecji. Serię zainaugurował materiał Jakuba Krzyżaka "Nielegalna migracja paraliżuje Europę".
Autor przekonywał, że nagrania ilustrujące problem pochodzą ze strzelaniny . W rzeczywistości u żyto fragmentu z serialu , a więcej o tej wpadce pisaliśmy w tym artykule .
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
Tym razem błąd popełnił portal TVP.Info na Twitterze . 6 listopada zamieszczono artykuł dotyczący raportu szwedzkiej policji w sprawie przestępczości zorganizowanej.
Szwecja czy Szkocja? TVP Info znów wprowadza w błąd
Gdzie tym razem redakcja TVP Info popełniła błąd? Nieścisłości dotyczą głównej fotografii artykułu, na której, zamiast szwedzkiego, pojawił się szkocki policjant.
Zdjęcie udostępniła agencja Getty. Widać na nim uzbrojonego funkcjonariusza pod posterunkiem w Glasgow. Fotografia została wykonana po tym, jak schwytano mężczyznę podejrzanego o udział w zamachu bombowym w Sztokholmie.
" Nie, to są szwedzcy policjanci. Na ramieniu mają szwedzkie herby, no i napis "polis" jest po szwedzku ", “ Znowu fejk. Zdjęcie ze Szkocji. Jesteście okrutnymi patałachami", czytamy w komentarzach na Twitterze.
Autorzy zorientowali się, że popełnili błąd i szybko podmienili zdjęcie na właściwe . Po modyfikacji artykuł ilustruje fotografia z policjantem w żółtej kamizelce i trzema koronami na ramieniu.
Jednak użytkownicy Twittera zdążyli zebrać dowody na wpadkę TVP Info. Nie brakuje uszczypliwych komentarzy pod adresem redakcji, która po raz kolejny wykazała się brakiem dziennikarskiej rzetelności.
To nie pierwszy raz, kiedy aktywności telewizji publicznej budzą wątpliwości. O tym, dlaczego do KRRiT trafiła skarga na TVP, można przeczytać tutaj .
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
-
Premier opublikował zdjęcie z młodości w ramach akcji "Movember"
-
Na złożenie wniosku o 300 plus na dziecko jest czas tylko do 30 listopada
-
Terlecki do klientki w centrum handlowym: "Jest pani kretynką"
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres
redakcja@goniec.
pl
źródło: Twitter, Wirtualna Polska