Goniec.pl > Wiadomości > Utrudniony dostęp do pieniędzy na kontach. Banki wydały ważne komunikaty dla klientów
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 14:08

Utrudniony dostęp do pieniędzy na kontach. Banki wydały ważne komunikaty dla klientów

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
goniec.pl

Klienci największych banków w kraju muszą przygotować się na spore utrudnienia w najbliższych dniach. Tuż przed majówką prace serwisowe zaplanowano m.in. w Alior Banku oraz Banku Pekao. Dodatkowo warto pamiętać o przerwie systemów rozliczeniowych, które nie będą działać w poniedziałek 3 maja.

Banki ogłaszają przerwy techniczne

Wszyscy, którzy mają do wykonania ważne przelewy, powinni pamiętać, że bankowe systemy rozliczeniowe nie będą działały w poniedziałek 3 maja. Oznacza to, że zlecenia wydane w piątek 30 kwietnia po godz. 16.00 nie zostaną rozliczone dnia następnego, a dopiero we wtorek, 4 maja.

Wszyscy zapominalscy mają jednak jeszcze szansę na wykonanie przelewu dzięki funkcji Express Elixir, czyli przelewu natychmiastowego. Pozwala ona zlecić przelew również w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy i uniknąć opóźnień w istotnych płatnościach. Nadchodząca majówka to jednak niejedyne utrudnienie, które czeka klientów banków w najbliższych dniach.

W nocy z 28 na 29 kwietnia niedostępność serwisu dla klientów, w tym strony internetowej, zadeklarowały BNP Paribas Bank Polska oraz BPS Bank. W obu placówkach przerwa techniczna potrwa od godziny 23:00 do 1:00. Z kolei na czwartek 29 kwietnia prace serwisowe zaplanował m.in. Alior Bank.

Pomiędzy godziną 19:00 a 21:00 klienci Alior Banku nie będą mogli skorzystać z platformy wymiany walut Autodealing. Tego samego dnia w Banku Pekao między godz. 0.00 a 3.30 nie będzie dostępu do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao.

Tego samego dnia prace serwisowe poprowadzi również BOŚ Bank, który od godz. 20.00 do 22.00 wyłączy bankowość internetową, mobilną oraz usługę TeleBOŚ. Niedostępność systemów w nocy z 29 na 30 kwietnia zadeklarowali również przedstawiciele Getin Noble Bank. Potrwa ona od 23:00 do 00:00.

Z kolei tuż po majówce prace serwisowe zaplanował Bank Śląski ING. Przerwy odbędą się w dwóch etapach. W nocy z 3 na 4 maja w godzinach 23:30 - 4:00 zablokowana zostanie możliwość dokonywania wpłat i wypłat w bankomatach sieci PlanetCash oraz ING. 

Drugi etap prac serwisowych dotyczyć będzie systemu 3D Secure. W związku z tym w nocy z 4 na 5 maja pomiędzy północą a 1:00 mogą wystąpić problemy z płatnościami kartą w internecie.

Z kolei Toyota Bank poinformowała klientów o przerwie na infolinii, która będzie trwała w dniach 1-3 maja. Przedstawiciele placówki zapewnili jednak, że bankowość internetowa będzie funkcjonowała w tym czasie bez przerw.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: