Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Trzebiatów. Mężczyzna spadł z mostu do rzeki, trwa akcja służb
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.04.2024 17:49

Trzebiatów. Mężczyzna spadł z mostu do rzeki, trwa akcja służb

WOPR
Fot. Facebook/WOPR woj. Zachodniopomorskiego Oddział Powiatowy w Białogardzie

To nie jest spokojna niedziela dla służb z woj. zachodniopomorskiego. Po południu odebrały one zgłoszenie o mężczyźnie, który w Trzebiatowie spadł z mostu i został porwany przez rzekę. Trwają jego poszukiwania, w których uczestniczą m.in. nurkowie. Sprawy nie ułatwia fakt, że zaginiony może być osobą niewidomą lub słabo widzącą.

Mężczyzna wpadł do rzeki w Trzebiatowie

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, która rozmawiała z rzecznikiem prasowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. bryg. Tomaszem Kubiakiem, do wypadku doszło w niedzielę (21 kwietnia) po godzinie 14.

Zgłaszający zdarzenie przekazał służbom, że mężczyzna, najprawdopodobniej niewidomy, spadł z mostu wprost do rzeki. Przez chwilę poszkodowany miał jeszcze unosić się na wodzie, po czym zniknął pod jej taflą. Trwają jego poszukiwania.

Opolskie. 25-latek wjechał w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu

Trwa akcja ratunkowa. Poszukiwany może być niewidomy

Na miejsce zostało zadysponowane sześć zastępów PSP z łodziami, a oprócz tego w akcji udział bierze Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina i ekipa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z powiatu białogardzkiego.

O okolicznościach wypadku na tę chwilę nie wiadomo praktycznie nic. Ich ustaleniem zajmą się odpowiednie służby po zakończeniu poszukiwań. Na razie priorytetem jest znalezienie zaginionego mężczyzny.

Tragedia na Odrą. 39-latek z Kędzierzyna-Koźla utonął

W maju br. minie rok od tragicznego wypadku w Kędzierzynie-Koźlu. Tam do rzeki Odry wpadł 39-letni mężczyzna. Spadł z betonowego muru, a o wypadku poinformował służby jego towarzysz.

Zaginionego poszukiwały trzy zastępy straży pożarnej, w tym także grupa wodno-nurkowa. Niestety, choć akcja przyniosła skutki, życia 39-latka nie udało się uratować.

Źródło: radio.opole.pl, PAP