Goniec.pl > Wiadomości > Tragiczny wypadek w Gdańsku. Nie żyje 70-letnia kobieta
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.09.2023 19:04

Tragiczny wypadek w Gdańsku. Nie żyje 70-letnia kobieta

policja
materiały policyjne

W piątek 29 września w Gdańsku w godzinach popołudniowych doszło do śmiertelnego wypadku. Policjanci badają okoliczności zdarzenia, w którym śmierć poniosła 70-letnia kobieta.

Śmiertelny wypadek w Gdańsku

Do wypadku doszło w piątek 29 września w Gdańsku w dzielnicy Nowy Port. 70-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przez ciągnik siodłowy z naczepą. 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci ruchu drogowego, policyjny technik oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. - Do chwili zakończenia czynności, ulica została wyłączona z ruchu. Kierowca zespołu pojazdów był trzeźwy - przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Wiadomości TVP nie odpuszczają Agnieszce Holland. Danuta Holecka zmieniła minę w sekundę

70-latka śmiertelnie potrącona na pasach. Jak doszło do wypadku?

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. szt. Mariusz Chrzanowski przekazał PAP szczegóły dotyczące tej tragedii. Niestety kobieta poniosła śmierć na miejscu.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych, została potrącona przez ciągnik siodłowy z naczepą, jadący w kierunku ul. Marynarki Polskiej. Pomimo udzielonej pomocy przez zespół karetki pogotowia, kobieta poniosła śmierć - relacjonował.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku i apeluje

Do chwili zakończenia czynności, ulica została wyłączona z ruchu. Jak poinformowała policja, kierowca zespołu pojazdów był trzeźwy. W najbliższym czasie służby szczegółowo zajmą się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

W ostatnich dniach pisaliśmy również o innym bardzo niebezpiecznym potrąceniu na przejściu dla pieszych, do którego doszło w Zielonej Górze. Tam kierowca z impetem wjechał w dwóch nastolatków przechodzących po pasach. Jeden z chłopców trafił do szpitala. Policja apeluje zarówno kierowców jak i pieszych o ostrożność i rozwagę na drodze.

Źródło: PAP/Goniec