Goniec.pl > Rembertów

Rembertów

IMG 3233
12.06.2022 07:52 Drugi turniej o „Puchar Rembertowa” za nami. Drużyny walczyły o okazały puchar

W minioną sobotę, 11 czerwca br., na boisku Akademii Sztuki Wojennej przy ul. Frontowej 1 w warszawskim Rembertowie rozegrano drugi turniej o „Puchar Rembertowa”. Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Projekt Rembertów wystartowały o 9:00.Nad przebiegiem meczów czuwali sędziowie z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, a opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowali członkowie Fundacji Ochotnicza Grupa Ratownicza Musso4x4. Na boisku i trybunach pojawili się zarówno dorośli, jak i mali zawodnicy oraz kibice.

Puchar Rembertowa
14.05.2022 11:38 Turniej piłkarski Pucharu Rembertowa tuż tuż. Czasu na zapisy coraz mniej, są cenne nagrody

Zawody o Puchar Rembertowa rozpoczną się już 11 czerwca. Czasu na zapisanie swojej drużyny do turnieju jest więc coraz mniej. Do wygrania są cenne nagrody, a podczas wydarzenia z pewnością nie zabraknie emocji. Niezwykłe sportowe wydarzenie przyciągnie zarówno utalentowanych piłkarzy, jak i spragnionych wrażeń kibiców. To prawdziwe warszawskie święto piłki nożnej. Puchar Rembertowa już wkrótce! Turniej piłkarski, którego organizatorem jest Projekt Rembertów, wystartuje już 11 czerwca. Wziąć ma w nim udział 16 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Wydarzenie będzie miało miejsce na Stadionie Akademii Sztuki Wojennej przy ul. Frontowej 1 w Warszawie. Puchar RembertowaZawody mają odbywać się w kategorii open, a udział w nich mogą wziąć osoby, które ukończyły 16. rok życia. Mecze grupowe trwać mają po 12 minut, natomiast każdy z finałów - kwadrans. Sędziować mecze będą profesjonalni arbitrzy, wywodzący się z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, a na zwycięzców czekają wyjątkowe wyróżnienia. Trzy pierwsze drużyny otrzymają medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy turnieju otrzymają Puchar Rembertowa, a dodatkowo przyznane zostaną również statuetki i nagrody dla najlepszego zawodnika, bramkarza oraz króla strzelców. Zapisz swoją drużynę, zanim będzie za późno Drużyny przystępujące do turnieju o Puchar Rembertowa mogą składać się maksymalnie z dziesięciu zawodników, a podczas każdego z meczy występować będzie sześciu z nich oraz bramkarz. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, pod numerem 509 199 906 lub za pośrednictwem e-maila: [email protected]. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest >>TUTAJ<<Zawody objęte są ochroną medyczną, a każda z drużyn zaopatrzona zostanie w zapas wody. Warto się jednak pospieszyć - termin nadsyłania zgłoszeń mija z dniem 4 czerwca, a liczba miejsc jest ograniczona. Koszt udziału w turnieju Pucharu Rembertowa wynosi 300 zł - po uiszczeniu opłaty drużyna zostaje oficjalnie zgłoszona do rozgrywki. Warto pamiętać jednak, że decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8 rano. Goniec.pl jest jego patronem medialnym. Warto przybyć i poczuć oszałamiające emocje towarzyszące niezwykłemu sportowemu świętu rozgrywającemu się na warszawskiej ziemi. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Finał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": kto wygrał program? Wszystko już wiadomoNie żyje znany amerykański aktor Fred Ward. Zmarł parę dni temu, rzecznik wstrzymywał się z informacjąMatura fizyka 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań z rozszerzonej fizykiŹródło: goniec.pl

goniec.pl
19.01.2022 09:13 Rembertów: pościg policji za pijanym kierowcą. Samochód dachował

We wtorek w godzinach nocnych doszło do kolizji w Rembertowie. Policja ruszyła w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Samochód rozbił ogrodzenie i dachował. Okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu.Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. W dalszym ciągu trwa zbieranie niezbędnych dokumentów w tej sprawie.

okladka-rembertow
12.01.2022 15:05 Wawer. Krzesło i lina z pętlą w lesie. Koszmarne odkrycie jednego z mieszkańców

Krzesło a nad nim lina z pętlą przywiązana do drzewa. Taki mrożący krew w żyłach widok zastał jeden z mieszkańców podczas wieczornego spaceru po lesie w Wawrze w Warszawie. Mieszkańcy w domysłach próbują ustalić, do czego miało służyć przygotowane miejsce. Czy była to nieudana próba samobójcza, przygotowanie "na kiedyś", a może miejsce egzekucji?Pan Grzegorz utworzoną instalację znalazł w Lesie Rembertowskim pomiędzy Kauflandem przy ulicy Korkowej a jednostką wojskową, gdzie znajduje się baza logistyczna oraz kwatera główna GROM. - To było bardzo mocne wiązanie do drzew. Żadna sesja zdjęciowa nie wchodziła w grę czy inny żart - opowiada w rozmowie z Goniec.pl Pan Grzegorz.Po zrobieniu zdjęć, mężczyzna zlikwidował konstrukcję, aby "nie przydała się" nikomu. Napisał także post na grupie społecznościowej z informacją o znalezisku.- Warto pogadać ze swoimi pociechami lub przyjaciółmi.... żebym nie musiał jutro nikogo odcinać.... dzisiaj odciąłem tylko linkę 25m....! - piszę Grzegorz na facebookowej grupie.Autor posta dodał także, że gdyby znalazła się osoba "w potrzebie", chętnie jej wysłucha.- Gdyby się znalazła osoba, która ma ochotę pogadać o problemach... zawsze jestem do dyspozycji i nigdy jej nie sprzedam.... Jestem weteranem wojennym... Z klauzulą - tajne... obiecuję, że nikomu nie sprzedam tego co usłyszę..... Zapraszam na priv... Ja i wy lub ja moje psy i wy...W podobnym tonie, z chęcią pomocy, wypowiedziało się pod postem kilkanaście osób.- Jestem psychoterapeuta i psychologiem, co prawda prowadzę prywatna praktykę, ale chętnie pomogę, lub podpowiem gdzie szukać pomocy bezpłatnej lub nieskobudżetowej - skomentowała Joanna.- [...] przyłączam się do Grzegorza, również można pogadać ze mną na każdy temat i zostanie to między nami - dodaje Paweł.

rembertow-plakat
28.12.2021 17:54 Warszawa. Radni chcą odwołać przewodniczącego Rady Dzielnicy z Rembertowa. Następna ma być burmistrz

Gorąca atmosfera w Urzędzie Dzielnicy w Rembertowie. Radni chcą odwołania przewodniczącego Rady Dzielnicy Józefa Melaka oraz wiceprzewodniczącego Michała Kaczyńskiego. Dodatkowo stowarzyszenie Projekt Rembertów składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Głos zabiera także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.Sprawa w rembertowskim urzędzie dotyczy niedokończonej XLI Sesji Rady Dzielnicy Rembertowa. Jak alarmuje Maciej Ciulkin z Projektu Rembertów, przewodniczący Rady Dzielnicy Józef Melak, pomimo przegłosowania wniosku przez większość radnych o godzinną przerwę do godziny 15.00 w celu zebrania się rady stacjonarnie w sali kolumnowej - wniosku nie uwzględnił. Został także zignorowany wniosek formalny o "Wybór Komisji Skrutacyjnej", a także została zmieniona sesja stacjonarna w tryb online. Na XLI sesji miało się odbyć głosowanie nad odwołaniem dwóch członków Prezydium Rady Dzielnicy Rembertów tj. Józefa Melaka i Michała Kaczyńskiego. - Sprawa dotyczy oczywiście nie zrealizowania porządku obrad XLI sesji, omijając punkt – Wybór Komisji Skrutacyjnej oraz zignorowania Wniosku Formalnego zgłoszonego przez radnego Arkadiusza Piotrowskiego, który został przegłosowany większością głosów tj. 12 radnych z 21 głosujących - mówi w rozmowie z Goniec.pl Maciej Ciulkin z Projektu Rembertów.Jak dodaje Maciej Ciulkin, odwołanie zostało zgłoszone na wniosek radnych z Koalicji Obywatelskiej, Rembertów Bezpośrednio oraz Forum dla Rembertowa. W jego ocenie będzie to prowadzić do dalszych zmian w Zarządzie Dzielnicy, w tym do odwołania Pani Burmistrz Agnieszki Kądeja.