Goniec.pl > Moneta

Moneta

Monety z PRL
17.09.2023 13:28 Moneta z PRL może być warta 33 tys. zł. Koniecznie sprawdź szuflady

Monety z PRL mogą być warte majątek. W 2023 roku odnotowano kolejny rekord. 10 groszy z 1973 roku zostało sprzedane za 33 tysiące złotych. Warto sprawdzić szuflady. Cenne okazy mogą kurzyć się w zapomnieniu.

pieniądze moneta z PRL
01.05.2023 15:06 Moneta z PRL warta fortunę. Dostanie za nią okazałą kwotę, znalazł ją przez przypadek

Mężczyzna dostał w spadku klasery z monetami, a tam znalazł prawdziwy skarb. Moneta 10 groszy z PRL z 1973 roku zagwarantuje jego właścicielowi małą fortunę. Niedługo rusza aukcja, a cena wywoławcza to aż 5 tysięcy złotych. Ekspert tłumaczy, kto może liczyć na takie pieniądze.

banknoty, monety
08.04.2023 18:36 Lepiej przeszukaj szuflady. Stare banknoty i monety są coraz droższe, można dużo zarobić

Pomimo inflacji i szalejącej drożyzny, monety oraz banknoty z okresu PRL cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Jak się okazuje, ich sprzedaż może się wiązać z poważnym zastrzykiem gotówki, bo ceny na aukcjach poszczególnych egzemplarzy stale rosną. Warto zajrzeć do szuflad w poszukiwaniu wartościowych obiektów.

moneta-5-zl
03.07.2022 21:36 Pozornie zwykłe 5 zł może być warte nawet 100 razy więcej. Lepiej przeszukać portfel i skarbonkę

Niektóre monety są warte więcej niż mogłoby się wydawać. Pięciozłotówka warta jest nawet 500 zł? To możliwe. Chodzi o egzemplarz, który wytworzono w Polsce ponad 38 milionów razy. Ważne jednak, by był w części zniszczony. Chodzi o tzw. destrukt - monetę, która podczas wyrabiania zyskała inny kształt lub wygląd niż standardowy. Takich monet może być w obiegu całkiem sporo.

money
17.06.2022 12:41 Lepiej przeszukaj szuflady. Dziesięciogroszówka z PRL jest warta majątek, można się dorobić

Dziesięciogroszówka warta 20 tysięcy złotych? To możliwe, jeśli gdzieś na strychu lub w znoszonym płaszczu odnajdziesz monetę, która pamięta czasy PRL-u. Za jedną monetę, która nawet wtedy nie przedstawiała dużej wartości, dziś możesz otrzymać nawet równowartość kilku pensji.Rynek monet kolekcjonerskich sukcesywnie się poszerza o nowych kolekcjonerów oraz co najistotniejsze, ciągle zwiększa swoją wartość. Chociaż liczy się stan zachowania i wiele innych czynników, za stare monety można dzisiaj otrzymać nawet równowartość nowego samochodu.- Siedem czy osiem lat temu komplet monet próbnych wyceniany był w przedziale 140 tys. zł, obecnie kupowany jest za średnio 250 tys. zł. Niektóre z monet, jak przykładowa z rysiem, w 2010 r. warta była jeszcze 700 zł, a obecnie płacimy za nią ponad pięć razy więcej - mówi Michał Niemczyk, prowadzący przodujący antykwariat numizmatyczny w Warszawie.