Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szwedzi musieli skontaktować się z policją po meczu z Polską. "Dla nas to niestety rutyna"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 31.03.2022 21:19

polska-szwecja mundial w katarze
TVP

Szwedzki Związek Piłki Nożnej po spotkaniu z Polską musiał złożyć zawiadomienie na policję. Wszystko przez hejt jaki wylał się na dwóch zawodników niebiesko-żółtych, Jespera Karlströma i Marcusa Danielsona. Organy ścigania zapowiedziały, że zajmą się sprawą.

- Skontaktowaliśmy się z organami ścigania i zostaliśmy poinformowani, że dostaniemy informacje w tej sprawie - mówił kierownik ds. bezpieczeństwa w reprezentacji Szwecji, Martin Fredman.

Szwedzi zgłosili hejterskie zachowania na policję po meczu z Polską

Mecz Polska-Szwecja zakończył się wynikiem 2:0 dla Polski, która ostatecznie pojedzie na mundial w Katarze. Szwedzi podczas zdobytych przez ich przeciwników bramek popełnili błędy, które kosztowały ich wyjazd na mistrzostwa.

Przy bramkach dla Polski zawinili Jesper Karlström i Marcus Danielson. Ze względu na to wylał się na nich potężny hejt ze strony rozeźlonych sytuacją kibiców. Obaj zawodnicy byli zmuszeni do wyłączenia komentarzy w mediach społecznościowych.

Karlström tuż po rozpoczęciu drugiej połowy faulował Grzegorza Krychowiaka w polu karnym, co skończyło się podyktowaniem rzutu karnego dla Polski i pierwszą bramką, którą strzelił Robert Lewandowski.

W 72. minucie prosty błąd popełnił Marcus Danielson, który w zły sposób przyjął piłkę, którą z łatwością odebrał mu Piotr Zieliński. Po chwili polski pomocnik ustalił wynik na 2:0.

- Dla nas to niestety rutyna, którą mamy od kilku lat. Chodzi o ochronę naszych zawodników najlepiej jak potrafimy w sytuacji prewencyjnej. To, co się dzieje w internecie, jest straszne. Są obelgi, głupie i niesmaczne komentarze. Wszystko jest głupie, ale oczywiście nie wszystko ma charakter przestępczy - informował Fredman.

Czy szwedzkich kibiców czekają konsekwencje? Wiele komentarzy w internecie pisanych jest w tej chwili pod własnym imieniem i nazwiskiem i hejterów o wiele łatwiej namierzyć.