Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Śmiertelny wypadek w Tatrach. 16-latka spadła z punktu widokowego
Irmina Jach
Irmina Jach 29.06.2021 14:29

Śmiertelny wypadek w Tatrach. 16-latka spadła z punktu widokowego

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dziś po słowackiej stronie Tatr doszło do śmiertelnego wypadku. 16-letnia turystka spadła z punktu widokowego w Dolinie Kwaczańskiej. Mimo szybkiej interwencji służb ratunkowych nie udało się uratować życia dziewczyny.

O zdarzeniu poinformował portal tatromaniak.pl. Nastolatka spadła z punktu widokowego Mały Rohacz kilkadziesiąt metrów w dół wąwozu. Na miejsce wezwano słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe.

Tragiczny wypadek w Tatrach

Wypadek miał miejsce w Dolinie Kwaczańskiej, „stanowiącej granicę pomiędzy Górami Choczańskimi a Tatrami Zachodnimi”. 

Życia turystki nie udało się uratować. Młoda kobieta zmarła na skutek obrażeń poniesionych podczas upadku z dużej wysokości. Świadkowie zdarzenia nie byli w stanie do niej dotrzeć. Ratownicy musieli zjeżdżać do poszkodowanej na linach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało utratę równowagi i upadek 16-latki. Policja będzie wyjaśniać przyczyny i dokładne okoliczności tragedii.

To kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach

Niestety, sezony turystyczne każdego roku wiążą się z wieloma śmiertelnymi wypadkami w terenach górskich. W piątek 18 czerwca z Kościelca, od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego, spadł mężczyzna. Turysta zginął na miejscu.

Dwa dni wcześniej życie stracił turysta, który poślizgnął się na śniegu i spadł 400-metrowym stokiem Rysów. Zwłoki 40-latka zostały znalezione w rejonie Buli pod Rysami.

- W wyższych partiach Tatr (po północnej stronie) w wielu miejscach na szlakach zalega śnieg, który jest z reguły mokry, ciężki i przepadający. W miejscach zacienionych i żlebach śnieg jest twardy. Od wysokości ok. 2000 m n.p.m. występują oblodzenia. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - ostrzegał wówczas Tatrzański Park Narodowy w komunikacie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tatromaniak.pl