Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmiertelny wypadek na A4. Kierowca zginął na miejscu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.03.2024 15:48

Śmiertelny wypadek na A4. Kierowca zginął na miejscu

wypadek
Fot. KPP SP w Oławie

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek 4 marca na autostradzie A4, w okolicach węzła Brzezimierz. Kierowca TIR-a uderzył w naczepę drugiego pojazdu. 42-letni mężczyzna zginął na miejscu, kabina auta została zmiażdżona.

Tragiczny wypadek na autostradzie A4

Do tragicznego zdarzenia doszło około godziny 12.00 na 172 kilometrze autostrady A4, pomiędzy węzłami Brzezimierz a Wrocław Wschód. Kierowca jednego z pojazdów ciężarowych nie utrzymał bezpiecznej odległości i uderzył w naczepę drugiego auta. 

W sumie w wypadku brały udział cztery ciężarówki, które najechały na siebie. W wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba, 42-letni kierowca.

Sondaż Gońca: 70 proc. Polaków popiera strajk rolników

Tragiczny wypadek na A4. Nie żyje kierowca

42-letni kierowca pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Kabina jego pojazdu została bardzo poważnie uszkodzona, co widać na zdjęciach udostępnionych przez służby.

ZOBACZ: Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje kierowca motocykla

Trzy samochody ciężarowe zatrzymały się na drodze, natomiast kierowca ostatniej ciężarówki z nieustalonych przyczyn nie dotrzymał odległości i uderzył w naczepę poprzedzającej ciężarówki. 42-latek mimo podjętej próby przewrócenia funkcji życiowych, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu - informuje asp. sztab. Wioletta Polerowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Autostrada A4 zablokowana, służby prowadzą działania

Jak przekazała policjantka, inni uczestnicy wypadku nie odnieśli żadnych obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu. Po wypadku autostrada A4 w stronę Wrocławia jest całkowicie zablokowana. Służby wyznaczyły objazdy. Swoje działania na miejscu prowadzi 6 zastępów straży pożarnej.

ZOBACZ: Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ranni

12.png
fot. KPP SP w Oławie
kpp sp olawa2.png
fot. KPP SP w Oławie

Źródło: Goniec.pl/TVN24.pl