Goniec.pl
Fot. screen Youtube BIA24.pl

Fot. screen Youtube BIA24.pl

Ksiądz z TVP wysyłał obsceniczne wiadomości. Stacja wydała oświadczenie

16 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Znacie poczciwego księdza Andrzeja Dębskiego, jednego z prowadzących misyjny program katolicki "Ziarno" w Telewizji Polskiej? Jeśli nie, to po ostatnich medialnych doniesieniach na pewno go zapamiętacie. Ks. Andrzej Dębski jest świetnym przykładem tego, jak nie powinna wyglądać posługa kapłańska.

Ks. Andrzej Dębski z TVP prowodyrem skandalu

Sprawę obscenicznego zachowania księdza w sieci jako pierwsza nagłośniła "Gazeta Wyborcza". Dziennikarz opublikował materiały, które ukazują obrzydliwy stosunek duchownego do kobiety.

Były gospodarz niedzielnego programu dla dzieci bez żadnych hamulców kierował do poznanej w sieci Oli wulgarne wiadomości oraz filmy (!). To, co przedstawiały, powinno - według niektórych - pozostać tajemnicą rozmówców i dziennikarza. Tak się jednak nie stało.

Ksiądz

Ministrant wybrał nietypowe imię do bierzmowania. "Ksiądz był zniesmaczony"

CZYTAJ DALEJ

- Będziesz prywatną szmatą, su*ą do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo – pisał ksiądz w wiadomościach do tajemniczej Oli. – Poczekaj, będziesz pierwszą w historii wyr*chaną w gabinecie metropolity białostockiego – "obiecywał" duchowny.

Ksiądz Andrzej Dębski wykazał się wybujałą fantazją seksualną, a jej upust dawał w kolejnych wiadomościach o bardzo brutalnym i – powiedzmy to szczerze – odrażającym stylu:

- Będę jeździł po Tobie jak po szm*cie. Będziesz biedna, będziesz poniżana, wykorzystywana. Będę je*ał ostro, bardzo ostro, bardzo. Musisz się wypiąć, dać mi du*y i będę ją pi*r*olił – wyobraźnia księdza zdawała się nie mieć granic.

fot.instagram.com/olgaboladz_official/instagram.com/margaret_official/instagram.com/domanska_naprawde/

Polskie gwiazdy, które odeszły od kościoła. Na liście jest wiele zaskakujących nazwisk

Kwestie wyznań i religii często stanowią sprawę prywatną, jednak niektóre gwiazdy postanowiły otwarcie rozmawiać na temat swojej praktyki religijnej. Apostazją określa się publiczne oraz dobrowolne porzucenie kontaktu z Kościołem. Oto lista gwiazd polskiego show-biznesu, które wprost mówią o tym, dlaczego odeszły od praktyk kościelnych.

Zobacz galerię >

Ksiądz Andrzej Dębski, aby uwieść ofiarę swoich bezeceństw, wykorzystywał niektóre z dzieci obecnych na planie programu "Ziarno". Namawiał małoletnich do nagrania wiadomości głosowych o treści: "Pozdrawiamy ciocię Olę!". Pomysłowość księdza raczej nie zrobiła wrażenia na adresatce.

Ohydne wiadomości i niewinne, zdawałoby się, pozdrowienia od niczego nieświadomych dzieci, to nie wszystko, co ksiądz wysyłał swojej ofierze. Na pocztę Oli zostały przesłane również filmy, na których ksiądz wielokrotnie doprowadzał się do ejakulacji i zuchwale opowiadał o kolejnych seksualnych pragnieniach.

Ks. Andrzej Dębski "nie ma pojęcia, co się z nim stało"

Nikczemne materiały, w wyniku bezpośredniej konfrontacji, zostały przedstawione duchownemu. Ten stanowczo zaprzeczył, jakoby były prawdziwe. Tłumaczył wówczas, iż nie ma pojęcia, co się z nim stało.

- Nie było to stosowne. Nie wiem, co mam powiedzieć, co zrobić. [...] Oczywiście, że żałuję. Nie mam pojęcia, co się ze mną stało, jak to się wydarzyło – mówił ksiądz jednemu z dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

Pogrzeb

Skandal kilkadziesiąt godzin po pogrzebie. Rodzina znalazła urnę zmarłego poza grobem

CZYTAJ DALEJ

Ks. Andrzej Dębski twierdzi, że mu przykro. Czy żałość za grzechy wystarczy?

Ksiądz Andrzej Dębski zadeklarował, że żałuje swych niecnych poczynań. Czy to jednak wystarczy, by sprawa uszła mu "na sucho"? Wszak nie doszło do złamania prawa. Należy jednak wziąć pod uwagę rolę i autorytet, jakie ksiądz odgrywa w katolickim społeczeństwie.

Z kolejnych doniesień wynika, że władze wspomnianej w wiadomościach księdza kurii, nie miały wątpliwości co do kary. 16 lipca bieżącego roku, przed południem, poinformowano o zawieszeniu duchownego.

- Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej – przekazała kuria.

Czy Redakcja Audycji Katolickich TVP również zrezygnowała z pracy świadczonej przez księdza? Na oficjalnym koncie redakcji pojawiło się oświadczenie:

- Redakcja Audycji Katolickich TVP wyraża oburzenie skandalicznym zachowaniem ks. Andrzeja Dębskiego i decyduje o natychmiastowym zakończeniu współpracy przy programie "Ziarno" i innych produkcjach, a także o wycofaniu z emisji odcinków "Ziarna" oraz wszelkich materiałów z jego udziałem – napisała.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Ewa Drzyzga jeszcze nigdy aż tyle nie odsłoniła. Prezenterka „Dzień dobry TVN” pokazała ciało w bikini

  • Miss Supernational 2022. Znamy zwyciężczynię konkursu. Werdykt zaskoczył fanów

  • Ida Nowakowska o inflacji: „Rzadko chodzę na zakupy”. Internauci wyśmiali prowadzącą TVP

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Aleksandra Justra ostro o Monice Ruchardson. Fot. Kapif

Gwiazdy

Aleksandra Justa ostro o Monice Richardson. "Sprzedadzą wszystko, by być na świeczniku"

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska fot. KAPiF

Gwiazdy

Ida Nowakowska zabrała synka do kościoła. Reakcja księdza zaskoczyła jej fanów

Czytaj więcej >
Ryszard "Szczena" fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". "Szczena" jakiś czas temu zniknął z mediów. Co się z nim dzieje?

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska straciła wszystkie oszczędności. Fot. Kapif

Gwiazdy

Joanna Fraszyńska została oszukana. Straciła oszczędności życia

Czytaj więcej >
Joanna Liszowska boi się o swoje dzieci. Fot. Kapif

Gwiazdy

Joanna Liszowska boi się o swoje dzieci. Mówi o "niebezpiecznych ludziach"

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski fot. KAPiF, Instagram @katarzynacichopek

Gwiazdy

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przygotowali romantyczną kolację. Zamieszkali razem?

Czytaj więcej >