Goniec.pl
Kadr z Miss Supranational 2022, prod. Polsat

Miss Supernational 2022. Znamy zwyciężczynię konkursu. Werdykt zaskoczył fanów

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Gala finałowa Miss Supranational 2022 za nami. Koronę najpiękniejszej kobiety globu założyła Miss Republiki Południowej Afryki. Nasz kraj reprezentowała aktualna Miss Polski 2021, Agata Wdowiak. Które miejsce zajęła Polka?

Historia konkursu Miss Supernational rozpoczęła się się w 2009 roku. Warto nadmienić, że od kilku lat wchodzi on w skład tzw. BIG 5, czyli pięciu największych i najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie.

W tym roku zgrupowanie i finał odbyły się w Nowym Sączu. Udział wzięło ponad 70 delegatek z krajów całego globu. O koronę walczyły w nowosądeckim Amfiteatrze Parku Strzeleckiego.

Agara Wdowiak i Dawid Kwiatkowski EA

Agata Wdowiak i Dawid Kwiatkowski na wspólnym zdjęciu. Tak rozpoczęli niezwykły rok

CZYTAJ DALEJ

Galę finałową poprowadzili Marcin „Martin Fith” Mroziński (Eurowizja 2010 – bez sukcesu) oraz Anita Jones. W jury znalazła się m.in. Doda. Wystąpiła również na scenie, śpiewając z playback’u utwór „Fake love”. Oprócz Dody, galę pod względem muzycznym uświetniła trzecia żona Michała Wiśniewskiego - Anna „Anka” Świątczak solo oraz w duecie z prowadzącym show, a także Danzel w towarzystwie półnagich tancerek.

Miss Supernational 2022. Wzruszający finał z wojną w tle

Podczas finału doszło do wzruszających scen z udziałem Miss Ukrainy. Zorganizowano specjalny pokaz z udziałem wszystkich delegatek. Wystąpiły w ukraińskich barwach.

Tego roku zwyciężczyni założy koronę w zupełnie nowej odsłonie. Nowa korona zastąpiła tą, którą na głowie dumnie dzierżyły dotychczasowe zwyciężczynie konkursu.

- To zupełnie inna korona. Podczas projektowania koncentrowałem się tym, by korona reprezentowała wszystko, czym jest Miss Supranational. Ponadnarodowa współpraca, piękno z przesłaniem, pokój i rodzina - opowiadał meksykański projektant.

Agata Wdowiak przygotowuje się do Miss Supranational 2022. Miss Polski 2021 zachwyca w stroju projektu Patrycji Kujawy.
(fot. Dorota Graczyk/@zolinaphoto_by_dorotagraczyk)

Agata Wdowiak w zachwycającej kreacji narodowej na Miss Supranational 2022

Miss Polski 2021 Agata Wdowiak reprezentować będzie Polskę podczas konkursu Miss Supranational 2022. Jej strój narodowy zaprojektowała Patrycja Kujawa, która inspirowała się królami polskimi. Zachwycająca sesja zdjęciowa pokazuje, jak spektakularny jest to strój.

Zobacz galerię >

Miss Supernational 2022. Przebieg show zaskoczyło fanów

W pierwszej części show dziewczęta zaprezentowały się w kostiumach kąpielowych.

Wyłoniono TOP24: Miss Peru, Miss Republiki Południowej Afryki, Miss Rumunii, Miss Brazylii, Miss Kenii, Miss Kolumbii, Miss Filipin, Miss Ekwadoru, Miss Trynidadu & Tobago, Miss Wenezueli, Miss Namibii (ubiegłoroczna zwyciężczyni pochodziła z tego kraju), Miss Jamajki, Miss Malezji, Miss Indii, Miss Polski, Miss Boliwii, Miss Hong-Kongu, Miss Tajlandii, Miss Gwatemali, Miss Mauritiusu oraz cztery laureatki minikonkursów, które zorganizowano w trakcie zgrupowania: Miss Czech, Miss Indonezji, Miss Wietnamu i Miss Ghany.

Po następnym pokazie z udziałem wyselekcjonowanej grupy dziewcząt oraz występie Danzel’a, jury dokonało kolejnego wyboru. Do ściślejszego grona TOP 12 zakwalifikowały się: Miss Wietnamu, Miss Mauritiusu, Miss Czech, Miss Indonezji, Miss Kolumbii, Miss Wenezueli, Miss Kenii, Miss Indii, Miss Peru, Miss Tajlandii, Miss Południowej Afryki, Miss Polski.

W kolejnej części show najpiękniejsze mogliśmy podziwiać w kreacjach wieczorowych. Po pokazie po raz drugi tego wieczoru mogliśmy posłuchać Dody z jej najnowszym przebojem „Melodia Ta”, który zaśpiewała w angielskiej wersji.Miss Polski 2021, Agata Wdowiak, zakończyła udział w konkursie na etapie TOP12.
  • Do elitarnego grona TOP 5 trafiły:

  • Miss Wietnamu

  • Miss Indonezji

  • Miss Tajlandii

  • Miss Republiki Południowej Afryki

  • Miss Wenezueli

Przyszedł czas na najważniejszą część finału. Laureatki miejsca w TOP 5 w kilku słowach odpowiedziały na zadane im pytanie.

Miss Wietnamu: Czy uważasz, że dążenie do doskonałości jest pozytywną czy negatywną działalnością człowieka?

- Wierzę, że wszystko ma dwie strony. Trzeba być sobą i dążyć do bycia najlepszą wersją siebie. Tym dla mnie jest dla mnie dążenie do doskonałości.

Miss Indonezji: Zmartwienia młodszych czy starszych osób są ważniejsze?

- Wierzę, że młoda generacja jest generacją pełną przyszłych, światowych przywódców. Wspólnie możemy zacząć zmieniać świat. A zacząć od rzeczy małych, a skończyć na dużych.

Miss Tajlandii: Czy rodzina nadal jest ważna we współczesnym świecie?

- Wierzę, że rodzina jest nadal bardzo ważnym fundamentem scalającym ludzi. Każdy chce być dla kogoś ważny. Niestety, nie każdy rodzi się ze wspaniałą rodziną. Naszym obowiązkiem jest to, żeby świat stał się lepszym miejscem. Żeby stał się wielką rodziną.

Miss Republiki Południowej Afryki: Dlaczego ludzie boją się tracić nawet te rzeczy, których jeszcze nie zdobyli?

- Ludzie boją się doskonałości i nie starają się docenić tego szczęścia, które już posiadają. Musimy zmienić naszą mentalność i podejście. Okazać wdzięczność dla tego, co mamy na co dzień.

Miss Wenezueli: Czy ludzie z przyszłości będą patrzeć na nas tak, jak my patrzymy na ludzi z przeszłości?

- Myślę, że jesteśmy wyjątkowi. Trzeba cieszyć się ze swojego życia i być z niego dumnym. Podejmowanie aktywności i działań to klucz do osiągnięcia sukcesu.

- Bardzo inspirujące – orzekł po tym etapie eliminacji Marcin „Martin Fitch” Mroziński.

Miss Supernational 2022. Widzowie poznali wyniki tegorocznego konkursu

Jak wywiady wpłynęły na ostateczny wynik? Kto założy nową, błyszczącą i luksusową koronę najpiękniejszej? Najpierw Polsat uraczył nas krótkim (naprawdę!) blokiem reklamowym. Ale już wszystko jasne. Po klimatycznym występie Danzel’a przyszedł czas na koronację! Finalna klasyfikacja prezentowała się następująco.

IV wicemiss Supranational 2022 została Miss Wenezueli

II wicemiss Supranational 2022 została Miss Indonezji

II wicemiss Supranational 2022 została Miss Wietnamu

I wicemiss Supranational 2022 została Miss Tajlandii

MISS SUPRANATIONAL 2022 została… Miss Republiki Południowej Afryki, Lalela Mswane!

Miss Supernational 2022. Kim jest tegoroczna zwyciężczyni

Lalela Mswane jest laureatką konkursu Miss RPA z 2021 roku. Rok temu reprezentowała swój kraj na konkurencyjnym konkursie piękności, Miss Universe. Udało jej się osiągnąć sukces – została wówczas drugą wicemiss. Lalela pracuje jako modelka.

Oni odeszli na zawsze. Tych bohaterów serialu "Ranczo" już więcej nie zobaczymy/TRICOLORS/East News

"Ranczo". Oni odeszli na zawsze. Tych bohaterów serialu już więcej nie zobaczymy

Przez serial "Ranczo" przewinęło się wielu wspaniałych aktorów. Niestety, wielu z nich odeszło z tego świata i już więcej ich nie zobaczymy. Kto z obsady udał się na "tamten świat"?

Zobacz galerię >Artykuły polecane przez Goniec.pl:


Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Henio z "Chłopaków do wzięcia" nareszcie się określił. Fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Henio ujawnił, co naprawdę łączy go z Marysią. Postawił sprawę jasno

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Kirstie Alley nie żyje. Aktorka była gwiazdą hitowej serii komediowej "I kto to mówi"

Czytaj więcej >
Cezary Żak fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Cezary Żak stanowczo o kontynuacji serialu "Ranczo". Będą nowe odcinki?

Czytaj więcej >
Renata Przemyk fot. Jakub Kaminski/East News

Gwiazdy

Renata Przemyk rezygnuje z nominacji do nagrody TVP: "Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła"

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony" Mateusz i Zuzanna fot. Instagram @rolnikszukazonytvp, @kocieg

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Zuzanna zabrała głos w sprawie "afery screenowej". "Wszystko zostało zmyślone"

Czytaj więcej >
Tomasz Lis fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Tomasz Lis ma za sobą poważną operację. Wiadomo, jak się czuje

Czytaj więcej >