Goniec.pl
Częstochowski radny udowodnił duży wzrost cen paliwa w skali roku

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rok temu 222 zł, teraz ponad 300 zł. Radny porównał paragony za paliwo

5 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W ciągu roku ceny żywności i napojów alkoholowych wzrosły o 5,8 proc, drożeje jednak jeszcze więcej rzeczy. Częstochowski radny, Sebastian Trzeszkowski, pokazał dwa paragony za tę samą ilość paliwa. Różniły się tylko daty zakupu oraz kwota, jaką trzeba zapłacić na stacji za litr paliwa. Internauci bardzo szybko zaczęli drwić z galopujących podwyżek.

54,2 l oleju napędowego w 2020 roku oraz 52,4 l paliwa w 2021 roku. Nieznaczna różnica w zakupionej ilości, jednak kwota do zapłacenia przy kasie zdecydowanie inna.

Sebastian Trzeszkowski zamieścił na Facebooku zdjęcie dwóch paragonów, których wydanie dzieli 12 miesięcy. Pokazał, jak szybko i mocno wzrosły ceny paliwa.

cmentarz wszystkich swietych

Co z obostrzeniami na 1 listopada? Niedzielski odpowiada

CZYTAJ DALEJ

Podwyżki cen paliwa

Częstochowski radny po wizycie na stacji paliw w Krakowie zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie dwóch rachunków. Sebastian Trzeszkowski związany z Lewicą pokazał w rzeczywistości wyniki badań GUS.

222,93 zł za 54,2 litry paliwa w październiku 2020 roku. Niecałe dwa litry paliwa mniej częstochowski radny zatankował na krakowskiej stacji w październiku 2021 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W tym przypadku paragon był jednak zdecydowanie wyższy. Za 52,4 litry tego samego paliwa Sebastian Trzeszkowski musiał zapłacić 300,07 złotych.

Żarty z wysokich cen

Pod zdjęciami dwóch paragonów polityka Lewicy natychmiast pojawiło się wiele komentarzy drwiących z wysokich podwyżek. - Nie wiem, z czym mój Kolega Radny ma problem - zaczął swoją odpowiedź bytomski radny, Michał Misiaszek.

- Ja dzisiaj zatankowałem samochód za 100 zł w czasie o 30 proc. krótszym niż roku temu. Ile to oszczędności, jest więcej czasu do kontemplacji - dodał sarkastycznie polityk z Bytomia.

Gdy drożeje paliwo, drożeje również wszystko inne

W momencie, gdy na stacjach paliw cena z litr danego paliwa rośnie, klienci sklepów spodziewać mogą się wzrostu cen innych artykułów. Dlaczego?

Pieniądze będą znikać z naszych portfeli zdecydowanie szybciej. Kiedy drożeje paliwo, rosną również koszty transportu poszczególnych produktów, w tym żywności, która codziennie przejeżdża przez Polskę i inne kraje Unii Europejskiej tysiące kilometrów.

Podwyżki w skali roku potwierdza najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego. - Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku we wrześniu 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 5,8 proc. - przekazali analitycy GUS.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: facebook.pl, wp.pl, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rząd wycofał się z mandatów w wysokości 1500 złotych za przekroczenie prędkości o 30 km/h

Pieniądze

Rząd wycofał się z gigantycznych podwyżek mandatów

Czytaj więcej >
Świadczenie ZUS

Pieniądze

ZUS może wypłacić 938 zł świadczenia szkoleniowego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pieniądze

Zmiany dla frankowiczów. Komisja Europejska zmieniła stopę składaną, nowe zasady

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News

Pieniądze

Materiały budowlane będą nadal drożeć

Czytaj więcej >
wzrosną rachunki

Pieniądze

Podwyżki w 2022 roku. Wzrosną rachunki za gaz, prąd i wodę

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pieniądze

Marlena Maląg zapowiedziała: minimalna emerytura wzrośnie od 2022 roku

Czytaj więcej >