Robisz zakupy w Lidlu? Musisz o tym wiedzieć, ostrzeżenie dla klientów
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat w sprawie jednego z produktów, dystrybuowanego przez sieć sklepów Lidl. W jednej z oferowanych partii stwierdzono zanieczyszczenie ochratoksyną A, producent podjął już niezbędne kroki w tej sprawie. Klientom dyskontu zapewniono szybki zwrot pieniędzy za produkt. Oto, co należy zrobić.
GIS ostrzega przed produktem z Lidla
W jednym z produktów dostępnych w Lidlu stwierdzono zanieczyszczenie ochratoksyną A . Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie, dotyczące mąki produkowanej przez firmę Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Jak wyjaśniono w komunikacie, przekroczony został dopuszczalny poziom związku chemicznego w kilku partiach mąki żytniej typ 720 chlebowej.
ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał, grzmi w Radiu Maryja. “Kłamstwa i oszczerstwa”
Mąka z Lidla zanieczyszczona ochratoksyną A
GIS ostrzega przed jedną z partii mąki producenta Gdańskie Młyny Sp. z o.o., w której znaleziono ochratoksynę A w stopniu przekraczającym dopuszczalny poziom . Jest to wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny, produkowany w warunkach naturalnych najczęściej przez grzyby. Stanowi ona jedną z najczęściej wykorzystywanych mykotoksyn w produkcji pokarmów. Do styczności z nią może dojść przy spożyciu pokarmu wyprodukowanego z niewłaściwie magazynowanych produktów, takich jak: zboża, nasiona soi, fasoli, ciecierzycy, ziarna surowej kawy, ziarna kakao, wino i sok z winogron, a także piwa i wielu innych.
ZOBACZ: Do tych leków dostęp może być utrudniony. GIF opublikował ważny komunikat
Lidl przyjmie zwrot zanieczyszczonej mąki
GIS informuje, że komunikat dotyczy jednej partii produktu Mąka żytnia typ 720 chlebowa, 1 kg z datą minimalnej trwałości 11.2024. Numery partii podlegających wycofaniu to: 31485/24, 31492/24, oraz 31495/24. Dystrybutor produktu, Lidl sp. z o.o. sp.k., oferuje możliwość zwrotu zanieczyszczonego produktu. Aby odzyskać pieniądze za wadliwą mąkę , wystarczy przynieść ją do jednego ze sklepów sieci, bez konieczności pokazania paragonu. Z kolei producent mąki, Gdańskie Młyny Sp. z o.o., niezwłocznie podjął działanie w celu wycofania z obrotu partii, w której stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej ilości związku chemicznego. Prewencyjnie usunięte z rynku zostaną dodatkowo dwie partie, które były produkowane w tym samym czasie, tj. 31485/24 i 31495/24.