Goniec.pl
FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Robert Lewandowski uderza w Bayern. "Powiedziano wiele g***a na mój temat"

30 Lipca 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Robert Lewandowski niedawno dołączył do klubu FC Barcelona. W jednym z wywiadów dla amerykańskiej telewizji piłkarz wyznał, że współpraca z Bayernem nie przebiegała tak, jak sobie to wyobrażał. - Powiedziano wiele g*wna na mój temat - zdradził.

O tym, że Robert Lewandowski marzy o transferze, dyskutowano powszechnie od dłuższego czasu. Ostatecznie - za 45 mln euro plus pięć mln w zmiennych - trafił do FC Barcelony. W Bayernie występował od 2014 roku, osiem razy zdobywając mistrzostwo Niemiec.

robert lewandowski barcelona

Robert Lewandowski skomplementowany przez byłą gwiazdę Barcelony. Padły ważne słowa

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski: "Nie mówili mi prawdy"

Najnowsza wypowiedź Roberta Lewandowskiego wskazuje na to, że rozstanie z niemieckim pracodawcom mogło nie przebiegać tak gładko, jak się wydawało. W ostatnim wywiadzie piłkarz zasugerował, że niektórzy współpracownicy nie byli wobec niego szczerzy.

- Niektórzy ludzie nie mówili mi prawdy, mówili coś zupełnie innego, niż miało miejsce w rzeczywistości. Podkreślam, że dla mnie zawsze na pierwszym miejscu stała szczerość. Być może dla kilku osób to właśnie to stanowiło problem. W końcu zorientowałem się, że tej szczerości nie ma wobec mojej osoby. Po prostu czułem, że to odpowiedni moment, aby odejść z Bayernu i dołączyć do Barcelony - mówił.

Robert Lewandowski nie ukrywa, że mimo wszystko będzie tęsknił za Bayernem, gdyż przez ostatnie lata nawiązał ciepłe relacje z kolegami z drużyny, trenerami i sztabem. - Byliśmy nie tylko przyjaciółmi z boiska, ale też kimś więcej, ale w końcu ten rozdział się skończył i zaczynam nowy etap w moim życiu i karierze - podsumował.

Zdaniem Roberta Lewandowskiego wszystko, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach miało związek z klubową polityką. - Bayern starał się znaleźć argumenty, dzięki którym mógł mnie sprzedać. Było to szczególnie istotne w kontekście kibiców, ponieważ bardzo trudno było im wytłumaczyć decyzję o rezygnacji z najlepszego napastnika. Musiałem to zaakceptować, pomimo tego, że powiedziano wiele g*wna na mój temat. To była nieprawda, ale wiedziałem, że fani wciąż bardzo mnie wspierają, nawet w tym trudnym okresie - zdradził.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski otwarcie deklarował, że chce opuścić Bayern, ale klub nie wyraża na to zgody. Negocjacje trwały bardzo długo. W tym czasie niejednokrotnie dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy piłkarzem, jego agentem i Oliverem Kahnem, prezesem niemieckiego klubu.

Adam Małysz mieszka w niezwykłej rezydencji. Marmurowy kominek to dopiero początek

Adam Małysz przez lata zachwycał Polaków znakomitymi występami w konkursach skoków narciarskich. Dziś sportowiec jest już na emeryturze i w pełni korzysta z uroków swojej eleganckiej willi. Fot. East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Czesław Michniewicz

Sport

Burza w PZPN. Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Czytaj więcej >
ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Sport

Mundial 2022. Mały Liam we łzach. Co powiedział synkowi Wojciech Szczęsny tuż po meczu?

Czytaj więcej >

Sport

Biało-czerwoni w drodze do Polski. Robert Lewandowski udał się w swoją stronę

Czytaj więcej >

Sport

Zdumiewające sceny w kościele, wierni nie mogli powstrzymać śmiechu, Nagranie stało się hitem

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Wojciech Szczęsny zwrócił się do fanów po meczu z Francją. Ujawnił, co dalej z jego karierą

Czytaj więcej >

Sport

Katar2022. Robert Lewandowski zabrał głos ws. przyszłości reprezentacji. "Ta kadra się zmieni"

Czytaj więcej >