Goniec.pl
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

FC Barcelona - Juventus. Wojciech Szczęsny nie miał litości dla Roberta Lewandowskiego. Żart ostry jak brzytwa

27 Lipca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Robert Lewandowski oswaja się powoli z nowym klubem. FC Barcelona zabrała go ze sobą na tournée po Stanach Zjednoczonych, gdzie zespół miał rozegrać kilka meczów towarzyskich przeciwko innym wielkim europejskim klubom. Spotkanie przeciwko Juventusowi zakończyło się wynikiem 2:2, a Wojciech Szczęsny postanowił zażartować z reprezentacyjnego kolegi podczas konferencji prasowej. Trafił w czuły punkt?

Czy Robert Lewandowski osiągnie szczyt swoich możliwości podczas schyłku swojej kariery w Barcelonie? Z pewnością kapitan polskiej reprezentacji chciałby, by tak się stało, podobnie jak jego kibice, którzy są żywo zainteresowani przenosinami sportowca z Bayernu Monachium do nowego klubu.

Robert Lewandowski zachwycił fanów, gdy większość Polaków smacznie spała

Robert Lewandowski zachwycił fanów. Wystarczyło jedno zagranie, kibice wpadli w ekstazę

CZYTAJ DALEJ

Pierwszym sprawdzianem miało być letnie tournée największych europejskich drużyn po Stanach Zjednoczonych. Ten coroczny piłkarski festiwal jest okazją do zarobienia pieniędzy, ale również oswojenia się z zespołem podczas meczów z silnym przeciwnikiem, choć bez presji.

Barcelona - Juventus

Mecz Barcelony z Juventusem zakończył się wynikiem 2:2, a Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski na pomeczowej konferencji wymienili się kilkoma uwagami oraz żartami, czasami bardzo celnie uderzającymi w siedzącego obok kolegę.

Lewandowski w czasie meczu zszedł z boiska w 62. minucie. Jego sprawdzian na tym się skończył, choć zdaje się, że sam piłkarz nie był zbyt zachwycony tą decyzją, jednocześnie całkowicie ją rozumiejąc.

- Traktujemy to jako dodatkową jednostkę treningową. Każdy mecz jest inaczej rozpatrywany w zależności od tego, jak wyglądał wcześniejszy trening. Trzeba brać pod uwagę również podróże, ponieważ to tournée jest długie. Ale nie jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i pewnie nie ostatni... - mówił podczas konferencji.

W pewnym momencie między Wojciechem Szczęsnym a Robertem Lewandowskim doszło do wymiany zdań. Piłkarze zaczęli się przekomarzać.

- Wojtek powiedział mi przed meczem, żebym mu nie strzelał. Wolę zdobywać gole w oficjalnych meczach - żartował Lewandowski.

- Jeszcze będziesz miał czas, żeby nastrzelać - wtrącił Wojciech Szczęsny, ale to był dopiero początek, bo kapitan reprezentacji Polski postanowił dołożyć do pieca.

- Wojtkowi było łatwiej, bo nie musiał biegać w tym upale. Stał tylko w bramce, dwa razy się rzucił i dwa razy wyciągał piłkę z siatki... - komentował napastnik.

- Ale ty nawet nie oddałeś strzału na bramkę, więc nie miałem okazji, żeby interweniować - odpowiedział Szczęsny, uderzając w czuły punkt. Lewandowski przyznał również, że jeszcze jest na etapie oswajania się z drużyną i spoczywające na nim zadania, choć są klarowne, wymagają zmechanizowania i dopracowania.

Sezon dopiero przed nami, a Robert Lewandowski jest pełen optymizmu i zapału do pracy po tym, jak zmienił klubowe barwy. Okaże się, czy ta zmiana wyszła mu na dobre.

Anna i Robert Lewandowscy, fot. Rex Features/East News

Wielka radość w domu Lewandowskich, Ania oficjalnie przekazała. W końcu nadszedł ważny dzień

Anna i Robert Lewandowscy są małżeństwem od 2013 roku. Historia ich miłości jest bardzo bajkowa, a para do dziś cieszy się rodzinnym szczęściem. Doczekali się dwóch córeczek: Klary, która przyszła na świat w 2017 roku, oraz Laury, która urodziła się w 2020 roku. Oboje są bardzo zapracowanymi rodzicami, którzy tym bardziej cenią każdą chwilę, którą mogą spędzić wspólnie, całą rodziną. Wygląda na to, że ten czas właśnie nadszedł.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Letnie Grand Prix w Wiśle. Kolejne udane zawody Polaków, całe podium biało-czerwone

  • Tomasz Walentek nie żyje. Polski zawodnik MMA zmarł na froncie w Ukrainie

  • Znamy szeroki skład Polaków na Mistrzostwa Świata. Wilfredo Leon wraca do gry

Źródło: Polskie Radio 24

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Youtube/FC Barcelona

Sport

Robert Lewandowski ma już swój numer w FC Barcelonie. Kibice wiwatowali, widząc nadruk

Czytaj więcej >
Youtube/FC Barcelona

Sport

Robert Lewandowski oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie. Były zaskoczenia

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Kamil Stoch upadł podczas treningu. Wszyscy zamarli, "poobijany" mistrz skomentował incydent

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Sport

Zmarł Czesław Cybulski, wielka legenda polskiego sportu. Miał 89 lat

Czytaj więcej >
KENA BETANCUR/AFP/East News

Sport

Ile zarabia Robert Lewandowski w Barcelonie? Kwota może zwalić z nóg

Czytaj więcej >
Youtube/ESPN

Sport

Robert Lewandowski musi mierzyć się z falą krytyki. Hiszpanie krytykują reprezentanta Polski

Czytaj więcej >