Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Przerwy techniczne w największych polskich bankach. Sprawdź, kiedy nie zrealizujesz przelewu
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 29.10.2022 14:39

Przerwy techniczne w największych polskich bankach. Sprawdź, kiedy nie zrealizujesz przelewu

pixabay, jarmoluk
pixabay.com/jarmoluk

Ważna informacja dla posiadaczy kont bankowych. W weekend 29-30 października 2022 roku banki zaplanowały przerwę techniczną. W tym czasie klienci mogą mieć kłopot z realizacją przelewów, wypłatą gotówki, płatnościami BLIK, a także bankowością Internetową.

Przerwy techniczne w bankach

Klienci banków: mBank, Alior Bank, Santander Bank Polska, Bank BPS, Bank Pekao oraz ING Bank Śląski powinni wypłacić pieniądze poza godzinami prac modernizacyjnych. Warto również przypomnieć o zbliżających się świętach 1 oraz 11 listopada. W dni ustawowo wolne od pracy i weekendy transakcje w systemach sesyjnych nie są przetwarzane.

mBank

W nocy z 29 na 30 października klienci mBanku powinni przygotować się na utrudnienia w trzech obszarach:

- 1.30-10.00 – ograniczone działanie aplikacji mobilnej i serwisu transakcyjnego - 2.00-6.00 – przerwa w realizacji płatności kartą w sklepach stacjonarnych, dokonywaniu wpłat i wypłat w bankomatach oraz wpłatomatach i korzystaniu z usług maklerskich - 2.00-9.00 – problemy z dostępem do konta w bankowości internetowej i mobilnej oraz czasowe zablokowanie płatności kartą za zakupy online

Alior Bank

Tej samej nocy Alior Bank będzie przeprowadzał prace serwisowe. W związku z tym między godziną 23.30 a 6.00 system Alior Online i aplikacja Alior Mobile nie będą działały. Klienci nie będą mogli wykonać przelewu, płacić usługą BLIK oraz Alior Bankier.

Bank Pekao

Utrudnienia czekają również klientów Banku Pekao. Między godziną 2:30 (czas letni) a 3:30 (czas zimowy) pojawią się trudności w korzystaniu z serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao.

Tagi: bank