Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pościg i strzelanina w Pszczynie. Uzbrojony 40-latek został zatrzymany
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 01.12.2023 08:16

Pościg i strzelanina w Pszczynie. Uzbrojony 40-latek został zatrzymany

policja, światła policyjne, noc
Mazowiecka Policja Facebook

40-latek strzelał do policjantów w Pszczynie (województwo śląskie) po wybiciu okna samochodu i próbie ucieczki. Zatrzymano także drugiego mężczyznę.

Wybili szybę w samochodzie, a następnie próbowali uciekać

Jak przekazał w rozmowie z dziennikarzami TVN24 aspirant sztabowy Adam Jachimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w czwartek, 30 listopada br., około godziny 16:00 pojawiło się zgłoszenie o rozbiciu szyby samochodu w Pszczynie, którego dokonano za pomocą pistoletu. Po dotarciu na miejsce policjanci zastali podejrzanych, którzy rozpoczęli ucieczkę.

Strażak, który brał udział w poszukiwaniach Grzegorza Borysa nie utonął. Zaskakujące wyniki sekcji zwłok

40-latek został ujęty i przewieziony do szpitala. Znajduje się pod nadzorem policji

Policjanci ruszyli za mężczyzną, u którego zauważyli broń, z której ten ponownie zaczął strzelać. Uzbrojonego i agresywnego podejrzanego udało się ująć w uliczce zablokowanej przez sprzęt budowlany. Ranny, trafił do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policji. Poza nim w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zatrzymano drugiego z mężczyzn

Po zatrzymaniu uzbrojonego 40-latka policji udało się znaleźć także drugiego z mężczyzn. Ze względu na jego nietrzeźwość, policjanci czekają z przesłuchaniem.

- On nie miał broni, natomiast kilka dni temu wyszedł z więzienia. Ma 36 lat, a mężczyzna w szpitalu 40 - powiedział asp. szt. Jachimczak.

 

Źródło: tvn24.pl

Tagi: strzelanina