Niezwykła posiadłość Emiliana Kamińskiego. W ukochanym domu spędził ostatnie chwile
Emilian Kamiński zmarł dziś (26.12) w swoim ukochanym domu w Józefowie. Aktor włożył w swoją posiadłość dużo serca. Sam wyremontował 100-letni dom, mimo że architekci uznali to za stratę czasu. Budynek jest otoczony niezwykłym ogrodem pełnym winogron, z których Kamiński robił wspaniałe wino.
Emilian Kamiński nie żyje
Dziś, choć po długiej chorobie, to dość niespodziewanie zmarł Emilian Kamiński . Aktor miał 70 lat. Odszedł w swoim rodzinnym domu w Józefowie. Był nie tylko aktorem znanym z takich produkcji jak "U Pana Boga w ogródku" czy "Szaleństwa Panny Ewy". Był również reżyserem oraz założycielem stołecznego Teatru Kamienica. Zagrał ponad sto ról teatralnych, serialowych i filmowych.
Aktor uwielbiał swój dom w Józefowie
Emilian Kamiński swoje ostatnie chwile spędził w ukochanym domu, który niegdyś sam wyremontował. Budynek liczy sobie ponad 100 lat, powstał bowiem w 1900 roku . Aktor przejął ruinę, którą musiał odbudować od podstaw. A rchitekci przekonywali go, że nie ma to sensu i lepiej będzie zburzyć to, co pozostało, jednak Kamiński nie poddał się.
Aktor samodzielnie wykopał fundamenty i wylewał nowe. - I tak przywrócił do życia stary świdermajer - mówiła jego żona, Justyna Sieńczyłło w rozmowie z magazynem Weranda. - Dom to nasza pasja, azyl, przyjaciel. Gdy się do niego wprowadzaliśmy, miał swoją duszę. I myśmy go nie przekabacili po naszemu, ale wprowadziliśmy tylko nieco inną tonację - mówiła z kolei dziennikarzom portalu nazdrowie.pl.
Niezwykły ogród Emiliana Kamińskiego
Posiadłość jest otoczona robiącym wrażenie ogrodem pełnym starych drzew pamiętających czasy hrabiego Podwysockiego. - Wśród nich niezwykłe drzewo czeremchy, które w lecie cudownie pachnie. Ale najważniejszą część ogrodu stanowi uprawa winogron - opowiadała żona Emiliana Kamińskiego. To stare szczepy, które aktor dostał od najlepszych hodowców. Nadawały się do uprawy na podłożu, które znajduje się w Józefowie. - Owoce zbieramy po pierwszych przymrozkach. Mąż robi z tych winogron na domowy użytek fantastyczne wino. Ma ono piękny rubinowy kolor, zapach o wyjątkowo subtelnej nucie, a przede wszystkim wyjątkowy bukiet. Ja przyrządzam z owoców soki oraz dipy do polewania naleśników i lodów - opowiadała Justyna Sieńczyłło.
Artykuły polecane przez Goniec.pl:
-
Finlandia: Pożar zabytkowego kościoła w czasie mszy. "Rażący sabotaż"
-
Trzebinia: Kolejne zapadlisko. Wcześniej ziemia zapadła się na cmentarzu
-
Władimir Putin jako bohaterski św. Mikołaj ratuje dzieci przed "zepsutym Zachodem"
Źródło: Weranda, nazdrowie.pl