Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Niecodzienne sceny na cmentarzu. Utknął w grobie, akcja służb
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 21.05.2024 18:52

Niecodzienne sceny na cmentarzu. Utknął w grobie, akcja służb

cmentarz
fot. Goniec, Pixabay/Andrzej Rembowski

Nietypowe zgłoszenie otrzymali kilka dni temu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicy (woj. lubelskie). Mundurowi pojechali na cmentarz parafialny w Tarnogórze, gdzie musieli interweniować w jednym z niezabezpieczonych grobowców. 

Nietypowa interwencja strażaków z Lubelszczyzny

Nietypowa interwencja strażaków z OSP w Izbicy miała miejsce 15 maja. Do funkcjonariuszy o godzinie 12:50 wpłynęło zgłoszenie o małym piesku, który niefortunnie wpadł do pustego grobu na cmentarzu parafialnym w Tarnogórze. Zwierzę nie mogło wydostać się o własnych siłach z niezabezpieczonego grobowca. Konieczna była interwencja i pomoc strażaków.

Sondaż Gońca: prawie 70 proc. Polaków przeciwna startowi Jacka Kurskiego w wyborach do PE

Strażacy uwolnili psa, który wpadł do niezabezpieczonego grobu

Strażaków o incydencie zaalarmowała jedna z osób, która przebywając na cmentarzu parafialnym w Tarnogórze, usłyszała skomlenie uwięzionego czworonoga. Piesek nieszczęśliwie wpadł do grobowca, który nie został odpowiednio zabezpieczony.

Strażacy potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie i pojawili się na miejscu. Bardzo szybko uwolnili zwierzę z pułapki. Pies nie wymagał pomocy lekarskiej i wizyty u weterynarza. Prawdopodobnie nie przebywał pustym grobowcu od dłuższego czasu.

ZOBACZ: Postawisz to przed domem i dostaniesz nawet 6 tys. zł. Zostało mało czasu

Administracja nekropoli została zobowiązana do odpowiedniego zabezpieczenia grobu.

osp.png
fot. OSP KSRG Izbica

Strażacy odnotowują setki interwencji

W ostatnich dniach strażacy mają ręce pełne roboty i niemal codziennie odnotowują setki zgłoszeń. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o liczne pożary, które dotykają Polskę. Służby wczoraj prowadziły intensywne działania w związku z potężnymi ulewami i burzami, jakie przeszły nad Polską. Żywioł spowodował ogromne straty zwłaszcza w Gnieźnie, gdzie strażacy odnotowali niemal 300 zgłoszeń. Poważnie ucierpiały m.in. cmentarze.