Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje znany psychiatra Kacper Gajda
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 29.11.2021 10:43

Nie żyje znany psychiatra Kacper Gajda

nie żyje
Pixabay/Arcaion

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przekazał smutne wieści. 7 listopada w wieku zaledwie 30 lat zmarł Kacper Gajda, znany w środowisku medycznym psychiatra. Jego pogrzeb odbył się w sobotę w rodzinnym Nałęczowie.

Niepokojące informacje o stanie zdrowia Kacpra Gajdy pojawiły się po raz pierwszy w październiku, kiedy to placówka Dreamed, w której prowadził indywidualną praktykę lekarską, zawiesiła dzialalność do połowy listopada.

Młody lekarz informował wówczas, że najprawdopodobniej przez dłuższy czas pozostanie na zwolnieniu lekarskim. Niestety, Gajda nie zdołał już wrócić do obowiązków zawodowych.

"Otwarty na wyzwania i problemy ludzi"

18 listopada Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przekazał w mediach społecznościowych smutne wieści o śmierci wieloletniego sekretarza Regionu Mazowieckiego OZZL. Kacper Gajda odszedł w niedzielę 7 listopada.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Z ogromnym żalem żegnamy Kacpra Gajdę, Sekretarza Regionu Mazowieckiego OZZL. Pasjonata psychiatrii, otwartego na wyzwania i problemy ludzi chorych i potrzebujących, zaangażowanego w tworzenie nowoczesnego systemu ochrony zdrowia, dbającego nie tylko o pacjenta, ale także o każdego medyka w Polsce. Zawsze życzliwego i pełnego pogody ducha. Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia - napisał Związek Zawodowy Lekarzy na Mazowszu.

Kim był Kacper Gajda?

Kacper Gajda urodził się w Nałęczowie. W 2010 roku dostał się na medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku, a po 3 latach przeniósł się na studia do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2017 roku rozpoczął specjalizację w dziedzinie psychiatrii. Pracował w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, prowadził też konsultacje gabinetowe w ramach współpracy z SPLOT i centrum pomocy AfterParty oraz wykonywał wizyty domowe. Aktywnie zajmował się działalnością związkowo-zawodową.

Pogrzeb Gajdy odbył się w sobotę 27 listopada w rodzinnym Nałęczowie. Na uroczystości pojawiły się tłumy, które z żalem żegnały młodego medyka. Do wiadomości publicznej nie podano szczegółowych informacji o przyczynach jego śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook, Onet

Tagi: Nie żyje