Goniec.pl
Płonie szkoła podstawowa

Materiały nadesłane do redakcji

Na miejscu mnóstwo służb, dym widać z daleka. Pożar szkoły w woj. świętokrzyskim

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Informacje o pożarze w szkole podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Cedzynie w województwie świętokrzyskim obiegły krajowe media. Na miejsce skierowano 12 zastępów lokalnej straży pożarnej. Pracownicy placówki są zrozpaczeni, ogień po

Płonie szkoła podstawowa w miejscowości Cedzyna na terenie gminy Górno w powiecie Kieleckim. Na miejscu pracują zastępy lokalnej straży pożarnej oraz policjanci, trwa walka z płomieniami. Nauczycielka pracująca w placówce potwierdziła, że spłonęło już niemal całe poddasze szkoły, gdzie znajdują się sale dla najmłodszych uczniów.

Pożar w szkole podstawowej w Cedzynie - na miejscu pracują zastępy straży pożarnej

Ogień pojawił się w szkole podstawowej w Cedzynie tuż przed godziną 12:00 w piątek 9 kwietnia br. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, które wciąż walczą z żywiołem, a z budynku wydobywa się gęsty dym, który widać z odległości kilkuset metrów.

- Sale lekcyjne płoną. Najprawdopodobniej to się zajęło od jakiejś awarii. Albo prądu, albo paneli słonecznych, które były umieszczone na dachu - przekazała nam nauczycielka z Cedzyńskiej szkoły.

W budynku w chwili zdarzenia znajdowała się dyrektorka placówki oraz kilkunastu pracowników stacjonarnych. Prawdopodobnie to ona zaalarmowała służby ratunkowe. Osoby przebywające w budynku zdążyły go w porę opuścić, jednak straty już teraz są ogromne.

- 30 lat zbierałam różne pomoce naukowe, mapy, gry. Moje koleżanki tak samo. Mieliśmy nową pracownię komputerową. Wszystko spłonęło w ciągu dosłownie 20 minut - wyznała w rozmowie z nami poruszona nauczycielka z placówki.

Obecnie z powodu pandemii nauka odbywa się zdalnie, dlatego w placówce w chwili pojawienia się ognia nie przebywali uczniowie. Strażacy wciąż dogaszają pożar, który swoim zasięgiem objął dach i poddasze budynku.

- Teraz się przydało to zdalne nauczanie, bo ja sobie nie wyobrażam, że musiałybyśmy z tych płomienie i dymu wyprowadzać uczniów z góry. Tam na co dzień uczy się 200 małych dzieci. W duchu Bogu dziękuje, że jesteśmy na zdalnym i że nas tym czasie nie było w szkole - przyznała nauczycielka.

Na miejscu pracuje 12 zastępów lokalnej straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji. Po opanowaniu pożaru zajmą się oni wyjaśnianiem przyczyn pojawienia się ognia w placówce.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >