Goniec.pl
[II-51]

TOMASZ RADZIK/East News

Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega: kierowcy pod wpływem stracą samochody

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło wziąć się za zaostrzenie przepisów drogowych. W grę wejdą już nie tylko mandaty, ale konfiskata samochodów.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zapowiedział w rozmowie z "Super Expressem" bezwzględny brak tolerancji dla pijanych kierowców. Za najlepsze rozwiązanie resort uznał rekwizycję samochodów kierowcom, którzy jeżdżą na podwójnym gazie.

"Samochód w rękach pijanego kierowcy jest tym samym, co nóż czy broń palna w rękach przestępcy" - bez ogródek mówi wiceminister w wywiadzie z "SE". Przedstawiciel resortu wskazał też ilość promili, za którą kierowca będzie już musiał liczyć się z konfiskatą. Wg. Warchoła powinno to mieć miejsce, kiedy we krwi kierowca będzie miał powyżej 1 promila, bo wtedy stan świadomości ulega znacznej zmianie.

Nie jest także tajemnicą, że MS przyśpieszyło z nowelizacją przepisów po tragicznym wypadku w Jamnicy na Podkarpaciu, gdzie pijany kierowca spowodował wypadek, w którym trójka dzieci straciła swoich rodziców.

Również osoby kierujące pod wpływem alkoholu cudzym pojazdem nie będą mogły liczyć na pobłażliwość. W takim przypadku resort zamierza rekwirować równowartość pojazdu, którym się jechało.

Tagi:

mandat

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Pieniądze

W czerwcu zmiany w limitach dorabiania do emerytury. ZUS może zawiesić twoje świadczenie

Czytaj więcej >

Pieniądze

Czternasta emerytura. Kiedy seniorzy otrzymają dodatkowe pieniądze? Podano konkretny termin

Czytaj więcej >

Pieniądze

14. emerytura. Rząd planuje kluczowe zmiany, emeryci mają dostać więcej

Czytaj więcej >

Pieniądze

Zmiany w PIT obejmą miliony Polaków. Znika jednak ulga, z której wielu korzystało

Czytaj więcej >

Pieniądze

Trzynasta emerytura już w drodze. Seniorze, sprawdź stan swojego konta

Czytaj więcej >

Pieniądze

Trzynasta emerytura. Tysiące seniorów nie otrzyma dodatkowej wypłaty

Czytaj więcej >