Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów
Jakub Franek
Jakub Franek 05.02.2023 21:29

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

limanowa
facebook.com/limanowa.in [Screen]

Ostatnie dni przyniosły powrót zimy w całej Polsce. Śnieg zalega na drogach w wielu miejscach kraju. Najgorsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie zaspy dochodzą do aż dwóch metrów wysokości. Opady w powiecie limanowskim sparaliżowały ruch.

Tragiczna sytuacja na drogach

Od kilku dni w całej Polsce można zaobserwować intensywne opady śniegu, które utrudniają samochodom poruszanie się na szosach. Na południu polski wiele dróg stało się nieprzejezdnych przez zaspy.

Najcięższe warunki panują w powiecie limanowskim. Jak podaje portal Limanowa.in, zaspy osiągają tam ponad dwa metry. Niektóre drogi lokalne stały się całkowicie nieprzejezdne, zagrodzone metrowymi ścianami śniegu. Komentujący zdjęcia zachwycają się widokami, często zapominając o niebezpieczeństwach, jakie powoduje ten żywioł.

Tatry szczególnie niebezpieczne

Intensywne opady śniegu sprawiają, że tereny górskie stają się bardzo niebezpieczne. Ze względu na wysokie zagrożenie lawinowe Tatry nadal pozostają zamknięte dla turystów. Beskidy okazują się równie zdradliwe.

Dziś rano ratownicy GOPR odnaleźli parę turystów, którzy w sobotę wieczorem zgubili szlak schodząc z Babiej Góry. Zaginieni spędzili całą noc w śnieżnej jamie, są wychłodzeni i mają odmrożenia rąk. Udało się ich przetransportować na dół. Poszkodowani pozostają pod opieką medyczną, ich życiu nic nie zagraża.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Pogoda Tatry