Goniec.pl
Maciej Orłoś mówi wprost o swoim powrocie do TVP. Dziennikarz zdradził, co musiałoby się wydarzyć

YouTube: Świat Gwiazd

Maciej Orłoś mówi wprost o swoim powrocie do TVP. Dziennikarz zdradził, co musiałoby się wydarzyć

2 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Maciej Orłoś sześć lat temu opuścił "Teleexpress" po ponad 25 latach pracy w Telewizji Publicznej. Dziennikarz nie mógł pogodzić się z tym, w jakim kierunku zmierza TVP i postanowił kontynuować swoją karierę gdzie indziej. Podczas premiery filmu o Stanisławie Syrewiczu nasz dziennikarz miał okazję porozmawiać z nim na temat tego, jak aktualnie wyglądają media publiczne.

Maciej Orłoś nie wyklucza powrotu do Telewizji Polskiej?

Dziennikarz jakiś czas temu wprost powiedział, dlaczego pożegnał się z wieloletnim pracodawcą. Przy okazji przyznał, że decyzja o odejściu z TVP była najlepszą w jego życiu.

- Nie chciałem firmować twarzą telewizji, która manipuluje widzami, łamie zasady etyki dziennikarskiej, a (niektórym) dziennikarzom kręgosłupy - mówił Maciej Orłoś.

Maciej orłoś w wywiadzie dla Świata Gwiazd

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

CZYTAJ DALEJ

Niestety, odejście jednej z największych gwiazd stacji nie wpłynęło na dalsze pogłębianie się niepokojącej sytuacji. Partia rządząca, przy "wsparciu" pieniędzy podatników, dalej czyni z publicznej telewizji swoją tubę propagandową. Przy okazji premiery filmu o Stanisławie Syrewiczu nasz dziennikarz zamienił słów z Maciejem Orłosiem i zapytał go o to, jak ocenia swoje szanse na powrót do TVP w przyszłości.

62-letni dziennikarz, co zaskakujące, nie wyklucza tego, że jeszcze kiedyś pojawi się w Telewizji Polskiej. Szanse na to, że tak się stanie, określa jednak dość nisko.

- Oczywiście nigdy nie mów nigdy. Te szanse, teraz kiedy o tym myślę, to oceniam, że to jest góra dziesięć procent. Dlaczego? No właśnie dlatego, że dużo musiałoby się stać i nie tylko chodzi o zmiany na scenie politycznej, które by się przełożyły na zmianę w mediach publicznych, w tym Telewizji Polskiej. [...] chodzi też o stabilizację, tych mediów. Bo nie ma dobrej ustawy, która to ustawa chroniłaby je przed wpływami politycznymi, które mogą przybierać tak dramatyczny, fatalny kształt, jak to się teraz dzieje. Media publiczne są bezbronne - powiedział Maciej Orłoś.

Maciej Orłoś nie wierzy, że w najbliższym czasie coś się polepszy

Wygląda więc na to, że dziennikarz nie skreśla TVP jako stacji, ale nie widzi szans na powrót, dopóki nie będzie ona wolna od wpływów polityków. To z kolei jego zdaniem nastąpi dopiero wtedy, kiedy powstanie stosowna ustawa. Niestety, w jego opinii żaden polityk jej nie poprze, gdyż nie leży to w jego interesie.

- Już dawno straciłem te nadzieje. […] Nic mi nie wiadomo o tym, żeby w Wiadomościach TVP, czy jak mówią niektórzy - TVPiS - było mniej propagandy, niż za Jacka Kurskiego. […] Zmiana personalna nie oznacza tu jakiejś zmiany zasadniczej [...] Trudno się dziwić - rok wyborczy przed nami. Partia rządząca miałyby odpuścić swoją tubę propagandową i oddać ją szlachetnie, by pozwolić telewizji walczyć o obiektywny przekaz i być uczciwą wobec widzów? Nic na to nie wskazuje - stwierdził Maciej Orłoś w wywiadzie.

TRICOLORS/East News; goniec.pl

Jerzy Połomski nie żyje. Grób tydzień po pogrzebie wzrusza do łez

Jerzy Połomski odszedł w listopadzie 2022 r. pozostawiając w rozpaczy miliony fanów. Artysta został pochowany na warszawskich Powązkach. Sprawdziliśmy, jak wyglądał jego grób w tydzień po pogrzebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Świat Gwiazd

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Mateusz Murański nie żyje. Aktor i gwiazdor freak fightów został pożegnany przez ekipę "Lombard. Życie pod zastaw"

Gwiazdy

Mateusz Murański nie żyje. Ekipa "Lombard. Życie pod zastaw" żegna przyjaciela

Czytaj więcej >
"Twoja twarz brzmi znajomo" fot. Instagram @twojatwarzbrzmiznajomo

Gwiazdy

"Twoja twarz brzmi znajomo". Kolejne zmiany w programie. Widzowie będą pozytywnie zaskoczeni

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia, fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Przykre informacje na temat Zbyszka i Patrycji. "Nie sprostał zadaniu"

Czytaj więcej >
Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński fot. KAPiF

Gwiazdy

Patrycja Markowska przerwała milczenie po rozstaniu. Piosenkarka nie jest w najlepszej formie

Czytaj więcej >
Doda i Emil S. fot. KAPiF

Gwiazdy

Były mąż Dody w rękach policji. Emil S. usłyszał poważne zarzuty, w tle gigantyczne pieniądze

Czytaj więcej >
Irena Santor, fot. KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor wspomina Zbigniewa Wodeckiego. Nie bała się użyć wzniosłych słów

Czytaj więcej >