Goniec.pl
policja-cialo-nastolatka

Pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Lubelszczyzna: Znaleziono ciało zaginionego 15-latka

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W piątek 25 czerwca policja zakończyła poszukiwania 15-latka z gminy Niedrzwica Duża. Niestety chłopaka nie udało się uratować. Jego ciało zostało wyłowione tego samego dnia przez służby mundurowe ze zbiornika wodnego położonego przy nieczynnej kopalni piachu. Nastolatek zaginął dzień wcześniej, opuszczając dom z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Policja w powiecie lubelskim otrzymała w czwartek niepokojące zawiadomienie dotyczące młodego mieszkańca gminny Niedrzwica Duża. Mieszkający w okolicy 15-latek wyszedł z domu w czwartek 24 czerwca i już do niego nie wrócił. Wcześniej wysłał sygnały, że zamierza targnąć się na swoje życie.

kajra

Żona Sławomira będzie uczestniczką nowej edycji programu „Taniec z gwiazdami”

CZYTAJ DALEJ

Choć nastolatek opuścił miejsce zamieszkania około godziny 13:00, to policja została zawiadomiona o zagrożeniu dopiero wieczorem. Służby mundurowe natychmiast przystąpiły do akcji poszukiwawczej. Niestety w piątek śledczy zakończyli poszukiwania po tym, jak wyłowiono zwłoki 15-latka.

Utrudnione działania policji

Do akcji poszukiwawczej policja zaangażowała między innymi płetwonurków oraz straż pożarną. Kilka grup zostało oddelegowanych do sprawdzenia znajdującego się w miejscowości Kolonia Borzechów zbiornika wodnego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przekazał młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, służby natknęły się na ślady wskazujące, że nastolatek mógł skierować się właśnie do zbiornika wodnego zlokalizowanego przy nieczynnej kopalni piachu.

Z relacji młodszego aspiranta Kamila Karbowniczka wynika, że niedaleko zbiornika znaleziono ubrania należące do zaginionego nastolatka, jego telefon oraz plecak. Wówczas zdecydowano się rozpocząć przeszukiwanie akwenu.

Płetwonurkowie pracowali do późnych godzin nocnych. Z czasem jednak warunki atmosferyczne stawały się coraz trudniejsze. Wreszcie służby podjęły decyzję o wstrzymaniu przeszukiwań zbiornika wodnego i zaplanowały dalsze czynności na piątek.

Policja potwierdziła tożsamość nastolatka

Piątkowym rankiem policja wznowiła przeszukiwanie akwenu położonego przy nieczynnej kopalni piachu. Po południu służby natrafiły na ciało, które zostało wyłowione na brzeg. Śledczy rozpoczęli wówczas dalsze czynności, mające ustalić tożsamość topielca.

Okazało się, że zwłoki wyłowione z akwenu około godziny 17:00 należały do 15-letniego mieszkańca gminy Niedrzwica Duża, który dzień wcześniej zaginął, sygnalizując zamiar popełnienia samobójstwa.

Na wstępnym etapie dochodzenia służby uznały, że przyczyną zgonu jest utonięcie. Policja wraz z prokuraturą jednak nadal bada okoliczności, w jakich doszło do tej tragedii. Zabezpieczono już ciało, które ma zostać poddane sekcji zwłok.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >