Goniec.pl
TVP

Andrzej Iwanczuk/Reporter

Kurski zawalczy o skoki narciarskie. Transmisja powróci do TVP?

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Skoki narciarskie powracają do TVP? Na razie tylko w formie skrótów zawodów, które będą emitowany na antenie, ale plan Jacka Kurskiego ma być ponoć znacznie szerszy. Prezes chce, by zawody znowu w całości trafiły do publicznej telewizji.

Popularność zawodów w skokach narciarskich w Polsce sprawia, że o prawo do ich transmisji walczą największe stacje telewizyjne.

agata mlynarska

Agata Młynarska trafiła do szpitala. Dziennikarka ma poważne problemy zdrowotne

CZYTAJ DALEJ

Skrót skoków w TVP

Choć TVP utraciło możliwość przekazywania swoim widzom transmisji z zawodów w skokach narciarskich na rzecz TVN-u, państwowa telewizja nie zamierza tak łatwo odpuścić. Jak donoszą media, już teraz udało jej się uzyskać prawo do "częściowego" prezentowania zmagań skoczków.

Chodzi o skróty konkursów Pucharu Świata, do pokazywania których upoważnia tzw. news access, na którego wykupienie zdecydowało się medium, jak potwierdził dziennikarz Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoWedług doniesień Juliusza Brauna, członka Rady Mediów Narodowych, które zawarł w artykule zamieszczonym na stronie Rp.pl, telewizja Jacka Kurskiego nie zamierza jednak na tym poprzestać. Gra toczy się o zbyt wysoką stawkę.

W tej sytuacji, prezes TVP ma podobno chcieć wytoczyć największe działa, by odzyskać prawo do transmisji całości zawodów w skokach narciarskich.

Co dalej ze skokami?

Jak czytamy w artykule Brauna, TVP obawia się, że przekazanie transmisji skoków TVN-owi może skutkować konsekwencjami podczas wyborów. Wszystko przez to, że widzowie oglądający zawody, mogą pozostać na kanale i... obejrzeć "Fakty".

Członek RMN twierdzi, że zarówno Kurski jak i przewodniczący Rady Nadzorczej Maciej Łopiński zechcą, by sprawą zajęły się odpowiednie "organy państwowe", które powinny "doprowadzić do takiej nowelizacji obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji, by tylko TVP spełniało kryteria pozwalające na transmitowanie skoków".

Warto zaznaczyć, że TVP wciąż ma prawo do emisji igrzysk olimpijskich w Pekinie, Mistrzostw Świata w lotach i konkursów, które odbywać będą się na terenie Polski.

Wydaje się, że to jednak znacznie za mało, a przekazanie zdecydowanej większości zawodów w skokach narciarskich TVN-owi jest ogromną stratą finansową dla państwowej telewizji.

Normalnie aż braknie słów. Warunki, w jakich mieszka Kasia Tusk, zapierają dech

Slajd 1 z 7

/fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Kuchnia

W swojej kuchni Kasia Tusk postawiła na elegancję i funkcjonalność. Jasne pomieszczeni dodatkowo oświetla światło dzienne, które wpada do środka przez ogromne okiennice. Z białymi szafkami kuchennymi i jasnym marmurowym blatem kontrastuje podłoga, którą influenserka wyłożyła kafelkami tworzącymi czarno-białą mozaikę. /fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Oficer wywiadu ocenia dalsze działania Aleksandra Łukaszenki

  • Angela Merkel oskarżona przez Beatę Szydło o łamanie zasad UE

  • Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec. "Jesteśmy suwerennym państwem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: radiozet.pl, rp.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Anna Jurksztowicz

Gwiazdy

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się. Kompozytor miał zdradzać żonę

Czytaj więcej >
Instagram/m_wisniewski1972

Gwiazdy

Syn Michała Wiśniewskiego pochwalił się sukcesem. Jego kariera nabierze tempa?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Robert Janowski prosi o pomoc w akcji charytatywnej

Czytaj więcej >
Sylwia Grzeszczak

Gwiazdy

Kim jest mąż Sylwii Grzeszczak? To znany polski raper

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Restauracja Magdy Gessler oferuje świąteczny catering. Ceny niektórych dań zaskakują

Czytaj więcej >
Dorota Wellman i Marcin Prokop

Gwiazdy

Milionerzy TVN: Pytanie zupełnie zaskoczyło Marcina Prokopa i Dorotę Wellman

Czytaj więcej >