Goniec.pl
ISABEL INFANTES/AFP/East News

ISABEL INFANTES/AFP/East News

Książę Harry chciał naprawić relacje z ojcem. Camilla Parker-Bowles niemal się zakrztusiła, gdy poznała szczegóły

22 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Książę Harry kilka miesięcy temu postanowił podjąć próbę naprawy relacji z ojcem, Karolem. Arystokrata wystosował wobec nieco specjalną propozycję, jednak ta nie spotkała się ze zrozumieniem zarówno monarchy, jak i jego drugiej żony. Camilla Parker-Bowles, gdy dowiedziała się o szczegółach pomysłu Harry'ego, niemal zakrztusiła się popijaną herbatą. Jaki plan miał rudowłosy książę Sussex?

Książka o „Royalsach” wstrząśnie Zjednoczonym Królestwem?

Przez kilkanaście ostatnich dni z pierwszych stron brytyjskich (i nie tylko) gazet nie schodzili członkowie rodziny królewskiej. Media rozpisywały się o ich różnych szachowaniach oraz słowach, jakie wypowiadali wobec siebie i poddanych. Zdawałoby się, że na temat trudnych relacji księcia Harrego i Meghan Markle z „Royalsami” w ciągu ostatnich dni również napisano już wszystko. Okazuje się, że nie.

książę harry pogrzeb elżbiety II

Pogrzeb Elżbiety II. Książę Harry zepchnięty na drugi plan. Musiał się podporządkować decyzji rodziny ws. ubioru

CZYTAJ DALEJ

Opinią publiczną ma wstrząsnąć książka pt. „Dziedzictwo królowej Elżbiety II i przyszłość Korony”. Z fragmentów dzieła autorstwa Katie Nichols dowiadujemy się (jak podaje „Vanity Fair”), że kilka miesięcy przed śmiercią monarchini doszło do owianego sekretem, potajemnego spotkania księcia Harry'ego z ojcem, wówczas jeszcze księciem, Karolem.

Tajne spotkanie i zaskakująca oferta

Gazeta informuje, że podczas tego krótkiego spotkania małżeństwa „Sussexów” z Karolem i Camillą, ci pierwsi wystosowali wobec nich zaskakującą propozycję. Syn „królowej ludzkich serc” miał już dość niesnasek, waśni i napiętej atmosfery, jaka wśród nich panuje. Stwierdził, że tak dalej być nie może i w rozwiązaniu problemu mógłby pomóc bezstronny mediator.

- Harry miał dobre intencje i powiedział, że chce oczyścić powietrze. Właściwie zasugerował, aby skorzystali z mediatora, który spróbowałby rozwiązać problem, co sprawiło, że Karol był nieco zdezorientowany, a Camilla wypluła herbatę – poinformowało tabloid zaufane źródło mające „wejścia” do najbliższych pracowników znamienitej familii.

Karol i Camilla powiedzieli nie

Ku udręce wszystkich, zasiadający aktualnie na brytyjskim tronie monarcha nie zamierzał skorzystać z wysuniętej doń oferty. Sądząc po reakcji, Camilla Parker-Bowles również nie wyobrażała sobie, by o prywatnych wzajemnych „porachunkach” zwierzać się osobie spoza elity szczycącej się „błękitną krwią”.

Minął jakiś czas, a wszyscy spotkali się ponownie. Powodem była śmierć królowej Elżbiety II. Niestety, książę Harry nie zdążył dojechać na czas, by na łożu śmierci pożegnać swą babcię. Tyle samo pecha miał rok wcześniej, gdy pomimo walki z czasem nie zdołał osobiście uścisnąć dłoni umierającego księcia Filipa.

Wyspiarskie brukowce rozpisywały się o kontynuacji konfliktu, który wyniknął wskutek szczerego wywiadu arystokraty i jego żony u Oprah Winfrey. Donoszą, że w czasie, gdy ciało zmarłej przebywało jeszcze w Balmoral, strony zatargu nie zjadły nawet wspólnej kolacji.

YouTube/Netflix; Rotten Tomatoes Classic Trailers; Monolith Films

Królowa Elżbieta była częstą bohaterką filmów i seriali. Tak przedstawiano ją na ekranie

Postać królowej Elżbiety wielokrotnie interpretowana była przez największe filmowe gwiazdy. Która z nich wypadła w tej roli najlepiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Uczestnicy "Love Island" nagrali specjalną wiadomość dla Natalii okazując jej wsparcie.
(fot. screen z instagram.com/loveislandwyspamilosci/Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Uczestnicy wspierają Natalię. Nagrali dla niej specjalną wiadomość

Czytaj więcej >
fot. Instagram @agnieszka.chylinska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska odniosła się do plotek o wyjeździe z mężem do USA. „Nawet we Fromborku nie byliśmy”

Czytaj więcej >
fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >