Goniec.pl
TOBY MELVILLE/AFP/East News

TOBY MELVILLE/AFP/East News

Książę William wspominał wśród żałobników pogrzeb księżnej Diany. Po śmierci Elżbiety II wróciły koszmarne wspomnienia

16 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Uroczystości pożegnalne związane ze śmiercią królowej trwają. Książę William i księżna Kate, jak na królewską parę przystało, rzetelnie i z klasą wywiązują się ze swoich obowiązków. Codziennie biorą udział w rozmaitych ceremoniach i starają się jak najwięcej czasu spędzać z pogrążonymi w żałobie poddanymi. W krótkiej rozmowie księcia Walii z jedną z nich niespodziewanie powróciły traumatyczne wspomnienia sprzed 25 lat. Był nastolatkiem, gdy tragicznie zmarła „Królowa ludzkich serc” – księżna Diana.

Trumna z ciałem Elżbiety II dotarła do stolicy i połączyła "Royalsów"

We wtorek wieczorem trumna z ciałem monarchini wróciła już do Londynu, a dokładniej do Pałacu Buckingham. Zgodnie z ceremoniałem została przyjęta przez straż honorową, a także króla Karola III wraz z królową małżonką, Kamilą oraz księciem Williamem z Kate Middleton. Co jednych dziwi, a drugich nie, na miejscu byli obecni także książę Harry i jego amerykańska żon, Meghan Markle.

Jak wynika z oficjalnych informacji wydanych przez królewskie służby, członkowie znamienitej dynastii Windsorów (rządzącej w Zjednoczonych Królestwie od 1901 roku) zasiedli przy jednym stole i pomimo waśni i niesnasek wspólnie zjedli wykwintną kolację. Mamy nadzieję, że nie panowała na niej tak chłodna atmosfera, jak podczas spotkania opisanego w artykule poniżej. Brr…

meghan markle kate harry william

Meghan Markle i księżna Kate wśród tłumu żałobników. Powiało chłodem to mało powiedziane

CZYTAJ DALEJ

Aktualnie to syn księżnej Diany, William, jest pierwszy w kolejce do tronu. Jeśli 73-letni król Karol III dokona żywota, to właśnie on zasiądzie na tronie, a jego żona zostanie królową. Od dzieciństwa jest traktowany jako przyszły władca, więc cały czas ma bardzo napięty terminarz.

Książę William wspomina traumę z pogrzebu matki, księżnej Diany

Razem z księżną Walii reprezentują „Royalsów” w mediach i na wszelkiego rodzaju obchodach, a tych po śmierci Elżbiety II w Wielkiej Brytanii nie brakuje. Jednym z ostatnich przystanków arystokratycznego małżeństwa była posiadłość należąca ich klanu, znajdująca się w Sandringham. I tam, śladem innych, pod bramą zamku zgromadziła się liczna grupa osób w różnym wieku, które chciały chociaż w taki sposób pożegnać się z zasiadającą na tronie przez 70 lat królową.

Książę William wyszedł do przybyłych i przechadzał się wzdłuż barierki. Co jakiś czas zatrzymywał się, by obyć krótkie konwersacje. Jak podaje „Daily Mail”, przyszły król wyjątkowo otworzył się przed jedną z kobiet.

Według gazety zdradził jej, że środowa procesja (z trumną jego babci) byłą dla niego „bardzo trudna” ze względu na traumatyczne przeżycia sprzed 25 lat. Na twarzy czterdziestolatka pojawił się smutek, gdy powrócił wspomnieniami do tamtych dni.

Następca tronu w 1997 roku był nastolatkiem (15 lat), gdy musiał brać udział w uroczystościach związanych z tragiczną śmiercią jego matki, uwielbianej na całym świecie księżnej Diany. Gdy kobieta wysłuchała tych zwierzeń, rozpłakała się.

Wówczas William poczuł się nieco zakłopotany, lecz od razu zaczął pocieszać poddaną. Rzekł do niej: „Nie płacz, proszę, bo zaraz i ja zacznę”. Całe zajście było transmitowane na żywo przez telewizję na Wyspach.

Czy wspomnienia związane z tajemniczą (według wielu teorii) śmiercią słynnej księżnej Diany towarzyszą również Wam?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pudelek

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >