Goniec.pl
Strażacy udaremnili próbę samobójczą

TikTok/nikakika95

Kraków: Strażacy uratowali niedoszłego samobójcę

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Krakowscy strażacy przeprowadzili brawurową akcję ratunkową. W sieci pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć, jak funkcjonariusze uniemożliwili próbę samobójczą. Nagi mężczyzna chciał wyskoczyć z balkonu.

Krakowscy strażacy zyskali ogólnopolskie uznanie po przeprowadzeniu niecodziennej akcji ratunkowej. Na terenie jednego z lokalnych osiedli mieszkaniowych doszło do dramatycznych scen. Pewien mężczyzna postanowił zakończyć swoje życie, skacząc z dużej wysokości.

Strażacy udaremnili próbę samobójczą

Gdy mieszkaniec krakowskiego osiedla przygotowywał się do skoku z balkonu, na miejscu pojawili się funkcjonariusze straży pożarnej. Brawurowa akcja strażaków wzbudziło ogromne zainteresowanie sąsiadów. Jeden ze świadków postanowił uwiecznić mrożącą krew w żyłach scenę.

Nagranie przedstawia scenę rodem z hollywoodzkiego filmu akcji. Widać na nim, jak strażacy opuszczają się na linach z dachu budynku, a następnie lądują na balkonie mężczyzny, który podjął dramatyczną decyzję o samobójstwie.

Strażacy uniemożliwili mieszkańcowi krakowskiego osiedla podjęcie założonych działań. Własnymi ciałami zasłonili barierki balkonu, na którym stał. Następnie obezwładnili niedoszłego samobójcę tak, by nie mógł podjąć próby zrobienia sobie krzywdy.

Nagranie zostało opublikowane w serwisie TikTok przez użytkowniczkę o pseudonimie nikakika95. Internauci byli pod dużym wrażeniem akcji przeprowadzonej przez strażaków. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele pochwał i ciepłych słów kierowanych pod ich adresem.

Bardziej dociekliwi obserwatorzy zastanawiali się także, czy mężczyzna odniósłby jakiekolwiek obrażenia po skoku z pierwszego piętra. Nie brakuje głosów, że niedoszły samobójca znajdował się w fatalnej kondycji psychicznej i potrzebował pomocy ze strony medyków.

Skrytykowano także postawę sąsiadów, którzy przyglądali się dramatycznym scenom z okien swoich mieszkań. Zdaniem użytkowników serwisu TikTok haniebny jest fakt, że nikt nie podjął stosownej reakcji i nie próbował udzielić pomocy zrozpaczonemu mężczyźnie.

Na nagraniu widać, że sprawna akcja ratownicza przeprowadzona przez funkcjonariuszy straży pożarnej została nagrodzona gromkimi owacjami. Na szczęście, pilna interwencja pomogła uniknąć miażdżącej tragedii, której świadkami byliby anonimowi ludzie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >