Goniec.pl Technologia Karty klientów ING Banku Śląskiego są blokowane. Powodem jest wyciek danych
materiały własne Iberion

Karty klientów ING Banku Śląskiego są blokowane. Powodem jest wyciek danych

30 maja 2023
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

ING Bank Śląski blokuje karty klientów. Bank poinformował, że doszło do wycieku danych i konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie klientów przed utratą pieniędzy. W komunikacie podkreślono, że nie należy panikować, ale nie objedzie się bez wymiany karty płatniczej. Na szczęście nie będą musieli robić tego wszyscy. Lepiej sprawdź wiadomości SMS.

Karta zablokowana? ING Bank Śląski tłumaczy, część danych klientów znalazła się w niepowołanych rękach

Wielkie problemy jednego z największych banków w Polsce. ING Bank Śląski wydał pilny komunikat . Niektórzy z klientów otrzymali wiadomość, że ich karta została zablokowana i nie ma możliwości dokonywania ją płatności. To nie błąd.

- Jeśli przy próbie płatności kartą na terminalu płatniczym, w internecie lub użyciu jej w bankomacie została ona odrzucona, możliwe że jesteś jedną z osób, które musieliśmy dodatkowo zabezpieczyć przed utratą pieniędzy - czytamy w specjalnym komunikacie opublikowanym na stronie ING banku Śląskiego.

Bank zapewnia klientów, że ma wszystko pod kontrolą i nie należy się niepokoić. - Twoje pieniądze i dane są bezpieczne - dodaje ING Bank Śląski. Znamy przyczynę tak radykalnych kroków.

Michał Szpak zaśpiewał utwór Violetty Villas. Tuż po występie odezwał się do niego syn artystki

Wyciek danych, ING Bank Śląski blokuje klientom karty

Czy faktycznie nie ma się czym niepokoić i odgórne zablokowanie karty to jedynie zawirowania techniczne? Niekoniecznie. Chodzi o dane klientów ING Banku Śląskiego , których karty zostały zablokowane.

- W nocy z piątku na sobotę otrzymaliśmy informację, że u jednego z operatorów naszych kart nastąpił wyciek danych . Wiemy, których kart mogło to dotyczyć, dlatego natychmiast zablokowaliśmy je, by nikt nie mógł ich wykorzystać w nieuprawniony sposób . Problem dotyczy niewielkiej części naszych klientów - czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Jeśli znalazłeś się w grupie osób, których dane wyciekły, to dostaniesz specjalną wiadomość. ING Bank Śląski wysłał do poszkodowanej grupy informacyjnego SMS-a , gdzie tłumaczy, że zablokowanie karty było konieczne. W komunikacie banku pojawiły się cztery kroki, jakie należy teraz podjąć.

ING Bank Śląski wyjaśnia jak odzyskać kartę

ING Bank Śląski uspokaja swoich klientów. Jak ponownie korzystać z możliwości płacenia kartą? W pierwszym punkcie krótkiego poradnika bank podkreśla, że nie należy panikować . - Z uwagi na ilość dzwoniących trudno teraz o połączenie z naszą infolinią - czytamy. Zalecane jest korzystanie z aplikacji mobilnej Moje ING.

Konieczne jest zamówienie nowej karty, ale aby to zrobić, konieczne jest jej zastrzeżenie w aplikacji ING Banku Śląskiego. - Jest już bezpieczna, ponieważ ją zablokowaliśmy, ale dopiero kiedy ją zastrzeżesz możesz od ręki zamówić nową - uspokaja bank zdezorientowanych klientów.

W trzecim punkcie ING Bank Śląski poleca zamówienie nowej karty . Podkreśla, że to całkowicie darmowe. Ostatnim elementem jest oczekiwanie na kartę, jednak już po złożenia zamówienia można płacić wirtualną kartą w telefonie .

Bank przeprasza wszystkich, którzy muszą borykać się z problemami i utrudnieniami. - Wiemy, jak irytujące jest gdy nie można korzystać ze swoich pieniędzy - wyjaśnia na koniec komunikatu ING Bank Śląski. Jednocześnie bank wskazuje, że wycieki danych to “część współczesnego świata” .

Afera z kalafiorami w Biedronce. Sieć ma dla klientów zaskakujące rozwiązanie
Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport