Jaka pogoda na długi weekend? IMGW podał dobre informacje
Przed nami długi weekend związany ze Świętem Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie dni mogły zmartwić osoby, które wybierają się na wypoczynek. IMGW przekazał, jakiej pogody możemy spodziewać się od 12 do 15 sierpnia, a także po długim weekendzie.
Przed Polakami długi sierpniowy weekend
Przez ostatni tydzień doświadczamy znacznego załamania pogody. Burze, opady deszczu i gradu oraz porywisty wiatr to charakterystyczny obrazek z niemal każdego zakątka kraju. Oprócz nieudanych urlopów nad morzem czy nad jeziorem skutki tego stanu rzeczy są dużo poważniejsze. W ostatnich dniach na polskich drogach doszło do wielu wypadków, których przyczyną była m.in. śliska nawierzchnia.
Nic więc dziwnego, że Polacy z nadzieją patrzą na prognozy na długi weekend, który przypada od 12 do 15 sierpnia. Jakich warunków atmosferycznych możemy się spodziewać?
Wielki triumf "Wiadomości" TVP. Danuta Holecka aż podskoczy z radościNadchodzą słoneczne dni
Eksperci z IMGW mają dla nas jednak dobre informacje, bowiem długi weekend będzie bardzo ciepły. Najchłodniej będzie nad morzem i na Podhalu, gdzie termometry pokażą od 22 do 27 st. C. W pozostałych częściach kraju powinno być nawet 30 st. C., a w poniedziałek i wtorek nawet 33 st. C. Dzienne usłonecznienie w wielu miejscach wyniesie 12-14 godz.
- Po wyraźnym ochłodzeniu w ostatnich dniach w końcu nastąpi ocieplenie. Długi weekend zapowiada się w wielu regionach pogodnie i ciepło, a wręcz upalnie. W sobotę temperatura może sięgać 29 st. C, a od niedzieli nawet 32 st. C, 33 st. C. Chłodniej będzie na północnym zachodzie kraju - głosi komunikat IMGW.
Jaka pogoda po 15 sierpnia?
Niestety wysokie temperatury mogą łączyć się z zachmurzeniem, deszczem i burzami. Więcej burz i deszczu będzie w niedzielę i poniedziałek. Na szczęście będą to sporadyczne sytuacje.
Słoneczna pogoda utrzyma się do ok. 15 sierpnia. Potem znów będzie na przemian słonecznie i deszczowo, a w niektórych regionach Polski temperatura powietrza będzie się znów mocno wahać.
Źródło: IMGW