Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ile włożyć do koperty na Pierwszą Komunię? Trzeba wziąć pod uwagę ważną rzecz
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 02.04.2024 13:58

Ile włożyć do koperty na Pierwszą Komunię? Trzeba wziąć pod uwagę ważną rzecz

Pierwsza komunia święta
Fot. Marek BAZAK/East News

Zbliżający się wielkimi krokami maj, to tradycyjnie miesiąc komunijny. Wiele osób zastanawia się, jak pokaźne powinny być prezenty dla przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. 

Pierwsza Komunia Święta w 2024. Ile włożyć do koperty?

Zbliżający się wielkimi krokami maj, to już od lat tradycyjnie miesiąc rozpoczynający sezon komunijny. Obecnie do sakramentu przystępują dzieci w wieku 9 lat, a więc uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jest to niewątpliwie ważny moment nie tylko dla samych trzecioklasistów, ale i dla całych rodzin. 

Choć osoby związane z Kościołem często podkreślają duchowy wymiar sakramentu,  to wielu też zastanawia jego materialny aspekt, czyli - ile dać na prezent związany z tą uroczystością?

Co kupić dziecku na gwiazdkę? Nietypowe prezenty pod choinkę Ile kosztuje Pierwsza Komunia Święta? Lista wydatków

Ile dać do koperty na Pierwszą Komunię Świętą?

Oczywiście nie ma żadnego oficjalnego cennika, a co za tym idzie kwota jest całkowicie dowolna. Niemniej jednak wielu osobom ustalenie jej wysokości sprawia pewne problemy. Wiele zależy też od tego w jakim charakterze udajemy się na uroczystość. Jak pisze Onet:

Z relacji komentujących na Facebooku wynika, że chrzestni powinni przeznaczyć zatem od 1 do 2 tys. zł. Jako prezent od dalszej rodziny internauci najczęściej mówią o kwotach w granicach 500 zł - zauważa portal.

Pierwsza Komunia Święta - jaki to wydatek?

Wraz ze wzrostem cen zmianom ulegają również koszty wyprawiania tego typu uroczystości. Jedna z matek komunijnego dziecka wyznaje w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”, że w tym roku uroczystość może kosztować nawet 10 tys złotych

Oczywiście wiele zależy od liczny gości oraz miejsca, w którym zamierzamy zorganizować przyjęcie komunijne. Szacuje się, że koszt za tzw. talerzyk w restauracji kształtuje się w granicach 200-250 zł, czyli kwot jeszcze kilka lat temu rozpatrywanych bardziej w kontekście wesel, niż komunii. 

Źródło: Gazeta.pl/Onet