Hamowanie podczas wyprzedzania. Kierowca passata bawił się w szeryfa
Skrajnie bezmyślną postawą popisał się pewien kierowca volkswagena passata. Zdecydował się na hamowanie w kompletnie niezrozumiałym momencie. Niemal doprowadził do potężnej kraksy. Jego zachowanie zarejestrował inny zmotoryzowany.
Niestety, ale agresja drogowa to powszechne zjawisko, występujące na rodzimych trasach. Niektórzy kierowcy nie potrafią sobie poradzić z emocjami, przez co na polskich trasach wciąż dochodzi do równie kuriozalnych zdarzeń.
Pewien szeryf jeżdżący na co dzień volkswagenem passatem dał upust swojej frustracji, chcąc ukarać innego kierującego. Na poniższym nagraniu bardzo dobrze widać, że właściciel niemieckiej osobówki awaryjnie zahamował podczas wyprzedzania.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że taka decyzja była kompletnie niezrozumiała, wręcz kuriozalna. Zemsta na innym kierowcy mogła doprowadzić do niewyobrażalnej tragedii.
Incydent miał swój początek w momencie, gdy kierowca passata zdecydował się na wyprzedzanie wielotonowego zestawu. Początkowo nic nie wskazywało na to, że w jego głowie może skrywać się tak bezmyślny plan.
W pewnym momencie postanowił wyhamować tuż przed maską pojazdu użytkowego, którego kierowca również zdecydował się na wyprzedzanie.
Dokładnie nie wiadomo, jaki był motyw działania agresywnego kierowcy. Niemniej nic nie tłumaczy tak bezczelnego zachowania. Mamy nadzieje, że poniesie on poważne konsekwencje za swoje oburzające zachowanie.
- Agresja na drodze, przejawia się trzema rodzajami zachowań. Pierwsze z nich - agresywna jazda (ang. aggressive driving), w literaturze opisywana jako działanie, które ma na celu wyrządzenie fizycznej, psychicznej bądź emocjonalnej krzywdy innemu uczestnikowi ruchu drogowego. To prowadzenie pojazdu w sposób, który zwiększa ryzyko wypadku np. lekceważenie przepisów drogowych, nadmierna prędkość czy niezważanie na innych uczestników ruchu. - informuje w rozmowie z portalem Moto.pl, Monika Uścińska z Instytutu Transportu Samochodowego.
- Z agresją na drodze związane jest jeszcze pojęcie furii drogowej (ang. road rage), czyli fizyczny atak na innego uczestnika ruchu – oraz gniew za kierownicą (ang. anger while driving), opisywany jako stan poprzedzający agresywne zachowanie lub furię drogową, objawiający się nadużywaniem klaksonu, błyskaniem światłami, krzyczeniem na innych. Wyzwala się, gdy inni kierowcy np. jadą zbyt wolno lewym pasem ruchu, co z kolei powoduje wykonywanie niebezpiecznych manewrów, które mogą prowadzić do wypadków - dodaje.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]
Źródło: Youtube / Polscy Kierowcy