Goniec.pl Wiadomości Fala krytyki pod angielskojęzycznym wpisem Beaty Szydło
(zdj. ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Fala krytyki pod angielskojęzycznym wpisem Beaty Szydło

6 stycznia 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Internauci ostro skomentowali najnowszą aktywność Beaty Szydło. Była premier dodała dwa wpisy, w tym jeden po angielsku. To pierwsza publiczna wypowiedź europosłanki PiS po tym, jak ujawniono nowe fakty ws. wypadku, do którego doszło jeszcze w czasie, gdy pełniła funkcję szefowej rządu.

Fala krytyki spadła na Beatę Szydło po zamieszczeniu dwóch wpisów. Komentarze pod postami byłej premier są wyjątkowo ostre .

Internauci uderzają przede wszystkim w brak ustosunkowania się do nowych faktów ws. wypadku z 2017 roku . Nie zabrakło jednak również zwrócenia uwagi na angielską wersję wpisu na Twitterze . Był to pretekst do tego, by uderzyć zarówno w Beatę Szydło , jak i elektorat PiS .

Beata Szydło dodała wpis po angielsku, posypała się krytyka

- Komisja Europejska planuje uznać energetykę atomową oraz gaz za „zielone” źródła energii . Jest to rozwiązanie korzystne dla strategii energetycznej Polski i innych krajów UE. Niezbędna jest jednak zgoda Rady Europejskiej i PE. Oby zwyciężył rozsądek i ten plan został poparty - przekazała Beata Szydło.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wpis na profilu na Twitterze byłej premier pojawił się 3 stycznia o godzinie 8:59 . 18 minut później pojawił się kolejny post Beaty Szydło . Treść była taka sama, jednak z racji pracy w Parlamencie Europejskim, post został opublikowany również w języku angielskim .

- Becia puknij się w głowę ty sama hello po angielsku nie rozumiesz (pisownia oryginalna - przyp. red.) - czytamy w jednym z komentarzy. - Półgłówek pisze w obcym języku? Elektorat nic nie rozumie - dodaje inna osoba.

Twitter nie docenił starań Beaty Szydło

- Pani się nie wysila - napisała internautka pod postem Beaty Szydło. Lawina krytyki mogła zaskoczyć Beatę Szydło . Krótki wpis byłej premier wywołał duże poruszenie .

- Uwierzymy, że Pani w końcu nauczyła się angielskiego po publicznej, chociaż krótkiej, wypowiedzi. Czekamy Pani Beato - czytamy.

Sporo nieprzychylnych uwag padło również pod adresem wyborców PiS, których Beata Szydło reprezentuje na arenie międzynarodowej. - Głąby z pani otoczenia i tak nie rozumieją tych wypocin po angielsku, a ci co rozumieją to nawet nie są zainteresowani wypocinami (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisała komentująca internautka pod angielskim wpisem byłej premier.

Krytyki było jednak zdecydowanie więcej. Większość osób postanowiła wywołać byłą premier do tablicy i głośno dopomina się komentarza na temat wypadku z 2017 r., gdy limuzyna z Beatą Szydło zderzyła się z seicento .

Internauci do Beaty Szydło: "przeproś"

Poza uderzeniem w fakt, iż wyborcy PiS i tak nie są w stanie zrozumieć języka angielskiego oraz tego, że s ama Beata Szydło go nie zna , postanowiono zażądać od byłej szefowej rządu przeprosin .

" Proszę przeprosić Sebastiana !", " Przeproś ", " Weź Beata może przeproś Sebe ?", czy " Proszę przeprosić kierowcę od Seicento " to powszechne pod wpisem europosłanki PiS komentarze.

Fala krytyki na profilu Beaty Szydło, internauci kpią z angielskiego wpisu i domagają się przeprosin za wypadek z 2017 r.
Fala krytyki na profilu Beaty Szydło, internauci kpią z angielskiego wpisu i domagają się przeprosin za wypadek z 2017 r.

Źródło: twitter.com

Poniedziałkowy wpis Beaty Szydło to pierwsze publiczne zabranie głosu, od kiedy "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że funkcjonariusze BOR składali w sprawie wypadku byłej premier fałszywe zeznania .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport