Goniec.pl
2-letni Szymon nie żyje

Pixabay.com FeeLoona

2-letni Szymonek nie żyje. Służby wydały komunikat, chodzi o rodziców

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

29 maja 2021 roku 2-letni Szymon trafił do szpitala w Bartoszycach w województwie warmińsko-mazurskim z poważnym urazem głowy. Lekarze poinformowali śledczych o stanie dziecka, a prokuratura wydała decyzję o zatrzymaniu jego rodziców.

W niedzielę 2-latek został przetransportowany do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Niestety, lekarze nie zdołali uratować chłopcu życia. Służby wyjaśniają teraz okoliczności śmierci Szymona, a dzisiaj ma odbyć się sekcja zwłok dziecka.

Nie żyje 2-letni Szymon, policja zatrzymała jego rodziców

W sobotę 29 maja 2021 roku 2-latek z urazem głowy trafił do szpitala w Bartoszycach. Następnego dnia z powodu ciężkiego stanu dziecko zostało przetransportowane do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie lekarze dalej walczyli o jego życie.

Niestety, służby przekazały tragiczne informacje o śmierci 2-letniego Szymona. Wcześniej lekarze poinformowali o stanie dziecka Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, która podjęła czynności wyjaśniające okoliczności pojawienia się u dziecka obrażeń, które w konsekwencji doprowadziły do jego zgonu.

- Po uzyskaniu informacji i ustaleniu z prokuratorem zapadła decyzja o konieczności zatrzymania rodziców dziecka - przekazała w rozmowie z PAP rzeczniczka bartoszyckiej policji Marta Kabelis.

Jak dodała rzeczniczka bartoszyckiej policji, służby w niedzielę wieczorem zatrzymały 25-letnią matkę dziecka i 28-letniego ojca. Teraz wyjaśniane są okoliczności śmierci dziecka, a policja gromadzi materiał dowodowy. 

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 2-latka. Jak przekazała redakcja RMF 24, 2-letni Szymon trafił do szpitala z poważnym urazem głowy.

Służby poinformowały, że sekcja zwłok chłopca ma odbyć się w poniedziałek 31 maja br. Prokuratura ma nadzieję, że badanie wyjaśni okoliczności śmierci dziecka i wskaże przyczyny pojawienia się śmiertelnego urazu.

Kilka tygodni temu krajem wstrząsnęła śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka, która miała zostać skatowana przez konkubenta matki. Zarzuty w tej sprawie usłyszała zarówno matka dziewczynki, jak i jej 25-letni partner. 

- Matce i jej konkubentowi prokurator przedstawił zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zbrodnia ta zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności - przekazano w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Każdy nucił jego hit. Nie żyje B.J. Thomas, przegrał walkę z nowotworem

  • Górniak ze sceny zwróciła się do Ewy Krawczyk. Polały się łzy

  • Zasłanianie ust i nosa co najmniej do końca wakacji? Adam Niedzielski zabrał głos

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło:Fakt/Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >