Goniec.pl
Cezary Kulesza właśnie poinformował. Znamy datę prezentacji nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Beata Zawadzka/East News

Cezary Kulesza pilnie poinformował. Znamy datę prezentacji nowego selekcjonera polskiej kadry

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych sensacyjne wieści na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak podał Cezary Kulesza, decyzja dotycząca tego, kto zastąpi okrytego złą sławą Czesława Michniewicza, została podjęta i wiadomo już, kiedy ją poznamy. Tym samym polscy piłkarze po ponad miesiącu niepewności dowiedzą się w końcu, z kim będą współpracować w najbliższym czasie. Przed nowym trenerem niełatwe zadanie m.in. przeprowadzenia nas przez eliminacje do Mistrzostw Europy.

Koniec spekulacji

Wielkimi krokami nadchodzi koniec przedłużającego się serialu traktującego o rozterkach PZPN, związanych z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po tym, jak pod koniec roku z posadą pożegnał się Czesław Michniewicz, stanowisko pozostawało nieobsadzone, a prezes związku Cezary Kulesza wahał się, czy postawić na trenera z Polski, czy też szkoleniowca z zagranicy.

Lewandowski i spółka

Puchar Króla. Show Roberta Lewandowskiego. Strzelił cudowne bramki dla Barcelony

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce media zaczęły snuć podejrzenia dotyczące trzech głównych kandydatów, a mianowicie Paulo Bento, Roberto Martineza oraz Marka Papszuna. Chwilę później w rywalizacji pojawiło się jeszcze jedno uznane w świecie sportu nazwisko - Vladimir Petkovic, rozmowy z którym miały wejść już w zaawansowane stadium.

Mimo tego, PZPN wciąż milczał, stojąc na stanowisku, że nie będzie się spieszył, bowiem chce podjąć przemyślaną i jak najbardziej trafną decyzję. W końcu w ubiegłym tygodniu sam Kulesza uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając, że zna już nazwisko nowego selekcjonera i wkrótce je ogłosi. Dziś natomiast podał dokładny termin prezentacji.

Cezary Kulesza podaje konkretny termin

- Chciałbym poinformować, że konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszony i zaprezentowany nowy selekcjoner reprezentacji Polski, odbędzie się we wtorek na PGE Narodowym. Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil! - napisał w niedzielę na Twitterze prezes PZPN.

Kto zostanie nowym szkoleniowcem Polaków? Eksperci wskazują przede wszystkim na wspomnianego już wyżej Portugalczyka Paulo Bento, który grał w przeszłości m.in. w Benfice i Sportingu. Po zakończeniu kariery prowadził natomiast reprezentacje Portugalii i Korei Płd.

iga świątek

Iga Świątek ma napięte relacje z własną matką? "Kontakt jest mocno ograniczony"

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Nie żyje siatkarz, za którego kciuki trzymała cała sportowa Polska. Miał zaledwie 26 lat

Czytaj więcej >

Poland’s Dawid Kubacki jumps during a qualifying session prior to the FIS Ski Jumping World Cup competition in Sapporo, Hokkaido prefecture on January 21, 2023. (Photo by Kazuhiro NOGI / AFP)

Sport

Thomas Thurnbichler zabrał głos ws. formy Dawida Kubackiego. Przyznał to wprost

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barceloba-Betis

Sport

Hiszpańskie media nie miały wątpliwości, oceniły Roberta Lewandowskiego. "Zrobił to, co do niego należało"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barcelona-Betis

Sport

FC Barcelona umacnia się w fotelu lidera. Robert Lewandowski kolejny raz zabłysnął

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz , mundial Katar

Sport

Zaskakujące wieści w sprawie Czesława Michniewicza. Obierze niespodziewany kierunek?

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Jan Kudra, legendarny polski kolarz. Miał 85 lat

Czytaj więcej >