Goniec.pl
Dawid Kubacki Sapporo

GEORG HOCHMUTH/AFP/East News

Dawid Kubacki poza podium. Rozczarowanie po konkursie w Sapporo

21 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Irmina Jach

W sobotę 21 stycznia rozegrał się konkurs Pucharu Świata w Sapporo. Kwalifikacje należały do Dawida Kubackiego, co nadało fanom skoków narciarskich nadzieję na spektakularne zwycięstwo 32-latka. Niestety, zajął dopiero czwarte miejsce.

Już pierwsze minuty rywalizacji dały Polakom duże nadzieje. Aleksander Zniszczoł oddał fenomenalny skok o długości 141 metrów, który zapewnił mu prowadzenie w konkursie i awans do drugiej serii. Dobrze poradzili sobie również Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy skoczyli kolejno 131,5 metra i 130 metrów. Dawid Kubacki zakończył pierwszą serię na piątym miejscu, skacząc 131,5 metra.

dawid kubacki kamil stoch

Dawid Kubacki w znakomitej formie w Sapporo, ale to wciąż za mało. Najlepszy wynik Kamila Stocha w sezonie

CZYTAJ DALEJ

Dawid Kubacki poza podium

Po pierwszej serii najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na trzecim miejscu ex aequo z Peterem Prevcem. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a siódme — Kamil Stoch. Piotr Żyła znalazł się daleko w tyle.

Druga seria rozpoczęła się dla Polaków dobrym, 134-metrowym skokiem Piotra Żyły. Kamil Stoch oddal skok o długości zaledwie 121 metrów, do czego przyczyniły się z pewnością wyjątkowo trudne warunki. Dostał 7.6 punktu rekompensaty.

Dawid Kubacki wywalczył 128 metrów z wiatrem w plecy. Nie popisał się świetny w pierwszej serii Aleksander Zniszczoł: 109 metrów i 22 miejsce. Ostatecznie Kubacki uplasował się dopiero na czwartym miejscu. Kamil Stoch był ósmy, Piotr Żyła dziewiąty, a Aleksander Zniszczoł - 25.

dawid kubacki halvor egner granerund

Dawid Kubacki oniemiał po zawodach w Zakopanem. Granerud zdobył się na piękny gest

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Nie żyje siatkarz, za którego kciuki trzymała cała sportowa Polska. Miał zaledwie 26 lat

Czytaj więcej >

Poland’s Dawid Kubacki jumps during a qualifying session prior to the FIS Ski Jumping World Cup competition in Sapporo, Hokkaido prefecture on January 21, 2023. (Photo by Kazuhiro NOGI / AFP)

Sport

Thomas Thurnbichler zabrał głos ws. formy Dawida Kubackiego. Przyznał to wprost

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barceloba-Betis

Sport

Hiszpańskie media nie miały wątpliwości, oceniły Roberta Lewandowskiego. "Zrobił to, co do niego należało"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barcelona-Betis

Sport

FC Barcelona umacnia się w fotelu lidera. Robert Lewandowski kolejny raz zabłysnął

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz , mundial Katar

Sport

Zaskakujące wieści w sprawie Czesława Michniewicza. Obierze niespodziewany kierunek?

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Jan Kudra, legendarny polski kolarz. Miał 85 lat

Czytaj więcej >