Goniec.pl > Polska > Białystok. Zostawiła dziecko w samochodzie. Dziewczynkę uratowała policjantka
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 16.08.2022 12:06

Białystok. Zostawiła dziecko w samochodzie. Dziewczynkę uratowała policjantka

dziecko auto policja
Pixabay.com kaboompics

Dobywający się z wnętrza samochodu płacz trzylatki uratował jej życie. Matka dziewczynki zaparkowała auto w pełnym słońcu i udała się na zakupy. Będąca w okolicy policjantka podjęła natychmiastową interwencję i otworzyła w obecności świadków bagażnik pojazdu, biorąc pod opiekę płaczące dziecko.

Zostawiła dziecko w samochodzie

- Małe dziecko płakało w zamkniętym samochodzie zaparkowanym w pełnym słońcu. Jego losem zainteresowała się policjantka z białostockiej drogówki, która była na wolnym - przekazała KMP w Białymstoku.

Niedługo potem pojawiła się matka dziewczynki, która, jak się okazało, poszła na zakupy. Rozpalonym dzieckiem zajęły się przybyłe służby, które po przeprowadzonym badaniu lekarskim nie stwierdziły poważniejszych powikłań. Trzylatka trafiła z powrotem do matki, zaś policjanci prowadzą czynności wyjaśniające zdarzenie pod kątem narażenia zdrowia i życia dziecka.

Zdecydowana policjantka

Całe zdarzenie rozegrało się we wczorajsze południe na osiedlu Wysoki Stoczek w Białymstoku. Będąca nieopodal rzeczonego samochodu funkcjonariuszka białostockiej drogówki usłyszała dobywający się z niego płacz dziecka. Po przeprowadzeniu oględzin kobieta wraz z pobliskimi mieszkańcami otworzyła bagażnik pojazdu, który zaparkowany był na pełnym słońcu z zamkniętymi szybami i zaopiekowała się płaczącą dziewczynką. Według ustaleń policjantki, trzylatka była zamknięta w aucie przez co najmniej 10 minut.

Przestroga

Policjanci nie ustają w apelach, by nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach nawet na chwilę. Szczególnie kiedy mamy do czynienia z wysokimi temperaturami. Samochód wtedy zamienia się w piekarnik, który potrzebuje niewiele czasu, by zagotować przebywającą tam osobę lub zwierzę. Niestety, to nie pierwsze takie zdarzenie tego lata.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: podlaska.policja.gov.pl