Goniec.pl > Wiadomości > Atak nożownika w Warszawie. 61-latek walczy o życie, policja zarządziła obławę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.05.2023 14:35

Atak nożownika w Warszawie. 61-latek walczy o życie, policja zarządziła obławę

pilne
goniec.pl

Tragiczne sceny tuż przy warszawskim Placu Politechniki. 61-letni mężczyzna trafił na stół operacyjny po tym, jak został napadnięty w środku dnia przez nożownika. Trwa walka o życie poszkodowanego. Policja tymczasem zorganizowała obławę na napastnika.

Warszawa. Atak nożownika na 61-latka

Dramatyczny widok ukazał się oczom przechodniów, którzy we wtorek około godz. 9.30 mijali właśnie uliczki przecinające stołeczny Plac Politechniki 4. Według relacji Miejskiego Reportera 61-letni mężczyzna szedł w towarzystwie drugiej osoby, wyglądającej na jego ochroniarza, gdy nagle podbiegł do niego uzbrojony napastnik.

- Sprawca zadał swojej ofierze pchnięcie ostrym narzędziem w plecy, po czym uciekł - przekazał Radiu ZET podinsp. Robert Szumiata ze stołecznej policji.

Szkoła pożegnała 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Jedna rzecz wyjątkowo rozzłościła internautów

Trwa obława za napastnikiem

Poszkodowany mężczyzna przez cały czas był przytomny. Przybyła na miejsce karetka pogotowia ratunkowego zabrała go do szpitala, gdzie natychmiast został przewieziony na salę operacyjną.

Śledczy ustalają teraz, czy nożownik i poszkodowany znali się i co mogło być motywem zbrodni. Policja poszukuje sprawcy ataku, analizuje monitoring, wzywa świadków. Planuje też przesłuchać rannego 61-latka, gdy tylko umożliwi to stan jego zdrowia.

Kolejne groźne zdarzenie w ostatnich dniach

Przypomnijmy, że do równie tragicznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Kołobrzegu. W nocy z wtorku na środę 18-letni chłopak ugodził nożem mężczyznę przy al. I Armii Wojska Polskiego.

Ofiara miała aż siedem ran kłutych klatki piersiowej i trafiła do szpitala. Napastnik został zatrzymany przez policję podczas próby ucieczki z kraju. Przebywa w areszcie.

Źródło: Radio ZET