Nati D. Żródło: Screen z teledysku Nati.D do piosenki "Kłamiecie jak umiecie"

9-latka nagrała piosenkę o nauce zdalnej. Padły słowa krytyki

27 Kwiecień 2021 Patryk PrzybyłowskiPatryk Przybyłowski

Zaledwie 9-letnia polska raperka nagrała właśnie utwór krytykujący walkę z epidemią koronariwusa prowadzoną przez rząd Mateusza Morawieckiego. Dziewczynka w bardzo krytycznych słowach odniosła się do działań państwa, w tym do tematu nauki zdalnej.

Nati D. to 9-letnia aspirująca raperka, która przed kilkoma dniami wrzuciła do sieci utwór o bardzo wymownym tytule „Kłamiecie jak umiecie”. Dziewczynka zawarła w nim poważną krytykę działań rządu w dobie pandemii.

Efekt? Od 22 kwietnia nagranie zostało wyświetlone ponad milion razy w serwisie YouTube, w którym też uzbierało niemalże 40 tysięcy „łapek w górę”. Czym dokładnie utwór 9-latki urzekł internautów?

Dziewczynka nagrała szczerą piosenkę o nauce zdalnej

W piosence możemy znaleźć przede wszystkim bardzo ostre słowa skierowane w stronę utrzymywania nauczania zdalnego przez tak długi okres. Dziewczynka podkreśliła, że już od roku jej rówieśnicy niemalże nie odchodzą od komputerów.

- Siedzimy rok na zdalnym, to gorsze niż wagary. Tam w rządzie oszaleli, zamknęli w pi***u szkoły na tylko dwa tygodnie, już minął rok, matoły. Od tego komputera mam jaźni rozdwojenie, prawie na każdej lekcji wpisują mi spóźnienie - rapuje 9-latka.

Nie żyje dziennikarz Leszek MiłoszewskiNie żyje dziennikarz Leszek MiłoszewskiCzytaj dalej

Dziewczynka idzie nawet o krok dalej i sugeruję, że wprowadzenie i trwanie przy nauce zdalnej ma jej zdaniem jakiś ukryty cel. Jej słowa odbiły się w internecie bardzo szerokim echem.

- Chcecie ogłupić naród, powiedzcie to od razu. Niszczycie edukację, nie ma co dyskutować, bo wiecie, ze ciemnotą łatwiej manipulować - słyszymy w utworze zamieszczonym w serwisie YouTube.

W sekcji komentarzy pod nagraniem można znaleźć wiele słów uznania dla manifestu 9-latki. Można tam nawet znaleźć liczne pochwały wprost od nauczycieli.

- Jestem nauczycielka, z powołania! Od roku krwawi mi serce! W wielu szkołach możliwa jest nauka, tylko oddajcie decydujący głos dyrektorom, samorządom i Sanepidowi! W moim powiecie choruje 20 osób, a tysiące dzieci siedzi w domach! Jestem dumna, że mamy takie młode pokolenie. Gratuluję rodzicom mądrego wychowania! - napisała jedna z internautek.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Money.pl

Następny artykuł